Yüzyılın Soygunu

Konu, 'Güncel Olaylar' kısmında sanem_62 tarafından paylaşıldı.

 1. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Türkiye gündemine bomba gibi düşen operasyonda 3 iddia soruşturuluyor.
  ,
  İkisi isimsiz e-mail'den oluşan bu ihbarlardan birisi Rus resmi makamlarından.. Dosyadaki bilgilere göre aralarında Reza Zarrab'ın şoförünün de bulunduğu 14 kişinin, 14 Aralık 2011'de Rusya'ya valizlerle para taşırken İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmasının ardından Rus makamları bir "kara para" soruşturması başlattı. Kaçakçılığın Türkiye üzerinden yapıldığını belirleyen Rusya bu durumu diplomatik kanallardan Türkiye'ye iletti.
  [h=4]RÜŞVET ÇARKIYLA HAYALİ İHRACATMilliyet'te yer alan habere göre, MASAK'ın yaptığı araştırmanın ardından "kara para" ticareti bulgularına rastlanınca, konu Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi'ne bildirildi. Oradan da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. İddiaya göre Reza Zarrab'ı ve ilişkilerini takibe alan polis, Azeri işadamının birçok olayla ilgili olarak kamu görevlilerine rüşvet dağıttığını, kurulan "rüşvet çarkı" sayesinde usulsüz bir şekilde altın ihracatı ile gıda ve çeşitli ürünler üzerinden "hayali ihracat" yaptığını tespit etti.
  [h=4]1,5 TONLUK ALTINZarrab'a yönelik iddialardan birisi ise 1,5 ton altının usulsüz bir şekilde yurtdışına çıkarılmasına ilişkin. İddiaya göre Zarrab, rüşvet vererek bol miktarda altını usulsüz bir biçimde yurtdışına çıkardı. Dosyada birden fazla hayali ihracat ve kaçakçılık işleriyle ilgili olarak "on milyonlarca" doların rüşvet olarak dağıtıldığı iddiası da var. Zarrab'ın rüşvet vererek bazı kişileri usulsüz biçimde Türk vatandaşlığına geçirdiği suçlaması da bulunuyor.
  [h=4]MARMARAY'DA USULSÜZLÜKSoruşturmanın bir ayağında Fatih Belediyesi'ne yönelik iddialar yer alıyor. İddialara göre Fatih Belediyesi kapsamındaki bazı SİT alanları usulsüz biçimde imara açılarak, rant sağlandı. İddialara göre rüşvet verilerek imar ve inşaat izni alındı, ayrıca tarihi bir işhanı usulsüz bir biçimde otele çevrilirken, yine aynı şekilde Marmaray güzergahı üzerinde, "Uygun değildir" şeklindeki raporlara rağmen bir otelin inşaatına izin verildi. Bu süreçte İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın da rol aldığı iddia edildi.
  [h=4]TOKİ İHALELERİNDE USULSÜZLÜKSoruşturmanın üçüncü ayağı ise TOKİ ihaleleri ve arazileriyle ilgili iddialardan oluşuyor. Bu iddialara göre belediyelerin imara açmadığı bazı araziler, rüşvetle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ üzerinden imara açıldı. Bu süreçte Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar'a da rüşvet verildiği öne sürüldü. Aralarında Ali Ağaoğlu ve Emrullah Turanlı'nın da bulunduğu bazı işadamlarının da TOKİ ihalelerine etki ederek haksız bir şekilde ihale aldıkları iddiası var.
  [h=4]BAKANLAR İÇİN FEZLEKE SUNULABİLİRSoruşturmada Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da isimlerinin geçtiği öne sürüldü. Bakanlarla ilgili incelemelerin tamamlanmasının ardından savcılığın soruşturma komisyonu oluşturulması için Meclis'e ihbarda bulunabileceği iddia edildi.
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 2. Türk_Che

  Türk_Che Yeni Üye

  bu paralarla ülkenin dışborcu kalmaz taitin aglamasına gerek yok
   
 3. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Yazık ki, Forum'umuzda hiçbir üye veya yazar, AKP efratların Ülkemizi silip,süpürüp Yolsuzluk gibi çürümüşlüğü üzerine durmuyor.AKP yönetiminin taktiyi her zaman bu Hırsızlıklara benzer hal almıştır! Üst düzeyde yapılan bu tür yolsuzluklar ve gereğinin hala yapılmamış-yapılamamış olması karşısında düşünce üretememenin nedenini anlayamıyorum. Sen yap, sonra da birileri açıklayınca, *Yalan,Dolan* itirazlarla,Top'u başkalarına at Komplo diye beyanatlar verilsin.

  Değerli Can'lar.
  Bu Ülkenin Aydın kesimleri, bu gerici,Hırsız Yönetim ve çevresini sırtında daha fazla taşıyamıyacak duruma gelmiştir.!

  iyi Forumlar diliyorum.
   
  devran bunu beğendi.
 4. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Bende şaşı kaldım .. Dogrusu ıslamı sıtelerde dahı elestırılırken Bu forumun degerlı canları neden bihaber kaldı anlamış degılım ..
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 5. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Hırsız varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 6. devran

  devran Yönetici

  hırsız hep vardı hala da cebimizdeki kuruşların peşinde canlar :( ....
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 7. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

 8. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Niccolo Machlavelli'nin böyle bir sözü var ..*Eğer bir millet, iktidarda bulunan kişilerin hırsızlığını, haksızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet bir gün vatanını da yitirmeye mahkumdur* Yedikleri tabağı Yalan, Dolan ve Hilelerle kirletenlerede söz hakkı verelim.

  Oğlu Haksız kazançlarla ülkeyi soyduktan sonra korkudan görünürlerde olmayan iktidar yöneteni.

  Cahil ve Makarnacı kesimini konuşarak kandırma yeteneği yüksek olan,Adaletsiz bir *Bin bir Surat'ın terelelli oyun havası..
   
  sanem_62 bunu beğendi.
 9. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Son Dadika Haberi: RTE ve Ailesiyle ilgili SERVET soruşturması da açılıyor.
  -Bilalden başlıyorlar.
  -OPERASYON SAVCISI VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI…
  -GEREKÇE 2. DALGADA YAPILACAK OPERASYONLARI SIZDIRMAK VE EMRE İTAATSİZLİK…

  Kaynak: Halk TV
   
  sanem_62 bunu beğendi.
 10. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Akp yönetimini çıldırtan :eek:k!.
   
  sanem_62 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş