TERÖRÜ LANETLİYORUZ!!!!!!!!! ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

Konu, 'Güncel Olaylar' kısmında seyduna_34 tarafından paylaşıldı.

 1. seyduna_34

  seyduna_34 Daimi Üye

  [​IMG]

  SANKi SONUNU BiLiYORDU

  Hain saldırıda şehit düşen 16 kahramandan birisi olan Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in şehit haberi memleketi Antalya Serik'i yasa boğdu. Ailesinin tek erkek evladı olan Yeşil, bayramın ilk günü telefonla 3 kez evini aradı. Annesi Havana Yeşil'e, “Burası çok kötü. PKK'lılar bir haftada üç kere karakolu bastılar. Ben geriye biraz zor döneceğim. Dönemeyecek gibiyim” dedi.

  Annesi de, ‘Bayramda görüşemiyoruz ama ne yapalım oğlum, bayramı bu sefer böyle geçirelim. İçini ferah tut. Allah ne yazdıysa o olur” diyerek teselli verdi. Dört çocuk annesi Yeşil, teröristlere beddualar yağdırırken, son telefon görüşmesinde kardeşi Ramazan'la konuşan abla Emine: "Sanki yaşayacaklarını biliyor gibiydi” dedi. Şehit haberi Yeşil´in babasının kalp krizi geçirmesine neden oldu.

  Uzm. Çvş. Hasan Aygör Kırıkkale

  ŞAHADET KALBiME DOĞDU

  28 yaşındaki Uzman Çavuş Hasan Aygör, bir ay önce annesini kaybetmişti. Annesinin cenazesi nedeniyle bir süre kaldığı Kırıkkale'den görev yerine daha yeni dönmüştü. Ailesi acı haberi sabah saatlerinde aldı. Kırıkkale'de özel bir hastanede doktor olan ağabey Duran Aygör'ün Yaylacık Mahallesi'ndeki evine gelen şehit yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Acı haber gelebilir korkusuyla yaşadıklarını anlatan ağabey Aygör, “Hatta dün sabah telefon etmeyi düşündüm. Şehit olacağı kalbime doğmuştu” dedi.

  Babası Hüdaverdi Aygör'ü 5 yıl önce kaybeden, şehit Hasan Aygör, uzman çavuş olduktan sonra, önce İstanbul'da görev yaptı. Ardından ikinci görev yeri olan Şemdinli'ye tayin oldu. Şehidin evinin bulunduğu mahalle bayraklarla donatıldı, yakınları Aygör ve diğer şehitler için dua etti.

  Uzm. Onb. Rasim Eser Mersin

  SESiNi SON KEZ DUYDU

  Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser 25 yaşında hain PKK'lılar tarafından şehit düşürüldü. Onbaşı Rasim Eser'in Mersin'in Silifke ilçesindeki ailesine acı haberi ilçe kaymakamı Ahmet Beyoğlu verdi. Eşini 4 yıl önce kaybeden şehit anası Ümmühan Eser, evladının ölüm haberiyle şoka girerken, sinir krizleri geçirdi.

  Acılı anne, “Evladımla en son arife günü telefonla görüşmüştüm. Onun sesini son kez duyduğumu nereden bilirdim. Tek erkek evladımın mürüvvetini bile görmedim. Allah'ım sen sabrımızı ver” diyerek feryat etti. Şehit evine gelen vatandaşlar ise, teröre lanetler okudu. Şehidin evine dev Türk bayrağı açılırken sokağı dolduran şehit yakınları, sloganlar atarak terörü lanetledi.

  Er Davut İlbaş Siirt

  BiR BABA ŞEHiT OLDU

  Jandarma Piyade Er Davut İlbaş, 2 çocuk babasıydı. İlbaş'ın Siirt'in Alan Mahallesi'nde oturan ailesi, acı haberi, evlerine gelen askeri yetkililerden öğrendi. İlbaş'ın şehit olması, babası Süleyman Yusuf, annesi Dere, eşi Asiye ile diğer yakınlarını üzüntüye boğdu.

  Acılarını evlatlarının şehit haberini getiren Mehmetçiğe sarılarak hafifletmek isteyen baba Süleyman Dere, “Vatan sağ olsun. Evladım için gözyaşı döküyorum ama dimdik ayaktayım” diyerek teröristlere mesaj verdi. Anne Dere İlbaş ve şehidin eşi Asiye İlbaş, ağıtlar yaktı. Evladının şehit olmasının kendisini gururlandırdığını anlatan acılı anne ölümünün teröristleri sevindiremeyeceğini söyledi. İlbaş'ın 5 yaşındaki Serkan ve 3 yaşındaki Beyza isimli çocukları daha olup bitenin farkında bile değildi.

  Uzm. Çvş. Selçuk Can Osmaniye

  BEBEĞiNi GÖREMEDi

  Piyade Uzman Çavuş Selçuk Can 30 yaşında terörün kurbanı oldu. Şehit uzman çavuşun ailesi, evlerine gelen askerleri görünce, oğullarının şehit olduğunu anladı. 3'ü kız biri erkek 4 çocuk babası İbrahim Can, tek erkek evladını kaybetmenin acısıyla feryat ederken, terörü lanetledi.

  Yakınları tarafından güçlükle teskin edilmeye çalışılan çaresiz baba, ayakta durmakta güçlük çekti. 2 yaşında Buse adında bir kız çocuğu babası olan şehit Selçuk Can'ın iki aylık hamile olduğu belirtilen eşi Ayşe Can'ın ise yakınlarıyla bayramlaşmak için Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bulunduğu öğrenildi. Eşinin şehit haberini alan acılı kadın, fenalık geçirirken sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Şehit evini dolduran yakınları başta Selçuk Can olmak üzere Aktütün şehitleri için gözyaşı döktü.

  Er Oktay Karakelle İstanbul

  ACILI BABADAN BiRLiK MESAJI

  İstanbullu şehit Jandarma Er Oktay Karakelle'nin acı haberi, Kartal'daki ailesinin evine kor ateş düşürdü. Yakınlarının sakinleştirmeye çalıştığı şehit er Karakelle'nin babası Hasan Karakelle ayakta durmakta güçlük çekti. Acılı baba, tüm Türkiye için birlik ve beraberlik mesajı verdi. Türkiye'yi bölmeye hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen çaresiz baba, "Vatan için bin tane Oktay feda olsun. Allah kimsenin başına vermesin. Vatan sağ olsun" dedi.

  Şehit evine akın eden yakınları da Hasan Karakelle'nin acısına ortak oldu. Kartal sokakları Türk bayraklarıyla donatılırken, okunan dualarla şehitler anıldı. Teröre lanetler okunurken, PKK karşıtı sloganlar atılarak Aktütün saldırısı protesto edildi.

  Er H. İbrahim Aralık Denizli

  AREFE GÜNÜ SON GÖRÜŞME

  21 yaşındaki Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık'ın Beyağaç Kapız köyündeki evinde yas vardı. Eve gelen askerler aileye alıştırarak söylemek için önce Halil İbrahim Arılık'ın çatışmada yaralandığı yolunda bilgi verdiler. Bu haber üzerine tansiyonu yükselen anne Elif Ayşe Aralık ile şekeri çıkan baba Turan Arılık fenalaşınca hemen sağlık ocağına kaldırıldı.

  Şehit erin ağabeyi Muhammet Aralık, kardeşinin askerliğinin bitmesine 4 ay kaldığını belirterek, "Her gün arardı, iki gündür görüşemedik. 3 gün önce aradığında 1 Ocak'ta terhis olacağını söylemiş ve bizden para istemişti. O görüşmenin ardından bir daha bizi aramadı" dedi.

  Er Çağlar Mengü İstanbul

  BAYRAM TATiLiNDE ACI HABER

  Şehit Jandarma Er Çağlar Mengü Mengü'nün, terhisine sadece 7 ay kalmıştı. Şemdinli´nin Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 16 askerden Mengü'nün İstanbul Maltepe'de bulunan baba ocağına ateş düştü. Mengü'nün şehit düştüğü haberi, Ankara'da bulunan yeğeninin düğününe gittiği için evde bulunmayan baba Azimet Mengü'ye telefonla bildirildi.

  Mengü'nün ailesi, acı haberi alır almaz memleketleri İstanbul'a hareket etti. Şehit erin ailesinin kaldığı evin önünde toplanan vatandaşlar da, eve büyük bir Türk bayrağı astı. Şehidin bir arkadaşı ise ağlayarak sinir krizi geçirdi. Baba Mengü'nün Zümrütevler Spor Kulubü'nde antrenörlük yaptığı öğrenilirken, Çağlar Mengü'nün cenazesi yapılacak askeri törenden sonra İstanbul'a getirilecek.

  Jandarma Er Muhammet Aydemir Artvin

  HiÇ GÖRMEDiĞi OĞLUNA ŞEHiT ARKADAŞININ iSMiNi VERMiŞ

  Jandarma Er Muhammet Aydemir'in teskeresine 2 ay kalmıştı. Artvin'in Borçka ilçesinde oturan Aydemir 2 çocuk babasıydı. Minik kızı bir ay önce dünyaya gelmişti. Diğer evladı ise 1.5 yaşındaydı. Şehit Er Muhammet Aydemir'in annesi Nazmiye Aydemir, bir gün önce oğlunun şahadetini rüyasında gördü. Beni beklemeyin Askerlik süresince izin kullanmayan Muhammet Aydemir'in, annesi ve babası Davut Aydemir'le yaptığı bütün telefon görüşmelerinde şehit olacağını ifade ederek, “Beni beklemeyin. Öyle bir yerde askerlik yapıyorum ki şehit haberim size ulaştırılır” demişti.

  Şehit Muhammet Aydemir, sadece bir ay önce dünyaya gelen minik evladının ismini de telefondan koymuştu. Evladına şehit düşen askerlik arkadaşının adın olan 'Mert' ismini veren Aydemir, mertçe savunduğu vatanı için şehit oldu. Gelen şehit haberiyle yasa boğulan Aydemir ailesini yakınları teskin etmeye çalışırken, şehit evinden teröre lanet yağdı. Şehit evinin bulunduğu mahalle Türk bayraklarıyla süslendi. Şehit olan askerler için dualar edildi. Kucağında 40 günlük bebeği olan şehidin eşi Fatma Aydemir, eşiyle bir gün önce telefonda konuştuğunu belirterek şöyle konuştu:

  "Bana 'çocuklarıma iyi bak, yakında kavuşacağız, sabret' dedi. Eşim bana hiç görmediği oğlunu emanet bıraktı. Muhammet, doğumdan önce telefon ederek, çok sevdiği arkadaşının şehit olduğunu söyledi ve oğlumuza şehit düşen arkadaşı Mert'in adını koymamızı istedi. Biz de Muhammet'in istediği gibi oğlumuza Mert adını koyduk." Eşinin bayramda telefon ederek kendisinden bütün akrabaların telefonlarını istediğini ifade eden acılı eş, telefon numaralarını verdiği eşinin akrabaların hepsini tek tek arayarak bayramlaştığını öğrendiğini söyledi.

  Uzm. Çvş. Egemen Yıldız İzmir

  DENiZLi´DEN HAKKARi´YE

  Teröristlerin saldırısı sonrası şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Egemen Yıldız'ın İzmir'deki evine Türk Bayrağı asıldı. Aktütün Karakolu'nda 16 askerin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Yıldız'ın ailesine dün Ege Ordu Komutanlığı'ndan bir heyet gelerek bilgi verdi.

  İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç Beldesi'ndeki evinin önünde ambulanslar hazır beklerken anne Fikriye, baba Mahmut ve dede Şakir Yıldız evlatlarının şehit haberiyle gözyaşlarına boğuldu. 2 yıl önce uzmanlık sınavlarına giren Egemen Yıldız'ın Denizli'den Hakkari'ye tayini çıktığı öğrenildi. Yakınları Yıldız ailesinin evine Türk Bayrağı asarken "Aslan Egemen" diye bağırdı.

  Uzm. Çvş. Cahit Yıldırım Erzurum

  8 AY SONRA AYRILACAKTI

  Şehit Piyade Uzman Çavuş Cahit Yıldırım´ın Aşkale'de yaşayan ailesi acı haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğuldu. Çavuş Cahit Yıldırım'ın, 8 ay sonra askerlikten ayrılıp, babasının yanına yerleşmeyi planladığı ortaya çıktı. Dört ay önce görev yaptığı Kırklareli'nden Aktütün Karakolu'na tayin olan Yıldırım'ın, 15 yılını doldurmasına 8 ay kaldığı ve bu süre bitiminde sözleşmesini bitirerek İzmir'de yaşayan babasının yanına yerleşmeyi planladığı öğrenildi.

  Babasının isteği üzerine memleketi Erzurum Aşkale ilçesi Hacı Mahmut köyüne defnedilecek şehidin geride eşinin yanı sıra Sena (8 ), Nazlı (5) ve Furkan (2) isimlerinde 3 çocuğu kaldı. Oğlunun şehit haberine televizyondan öğrenen acılı baba, ağlamamak için kendisini zor tuttu.

  Uzm. Erb. Bahattin Erturan Sivas

  iKi YILI DAHA VARDI

  Uzman Erbaş Bahattin Erturhan sözleşmeli olarak görev yaptığı TSK'da doğu görevlelerine gönüllü olarak gidiyordu. Ankara'da yaşayan Bahattin Erturhan'ın şehit haberi, Sivas'ın Kılavuz Mahallesi Hacı Baysoy Caddesi'ndeki baba evini üzüntüye boğdu.

  Erturhan'ın 2 yıl görev süresinin daha olduğu, bu süreyi kendisinin gönüllü olarak doldurmak istediği ve Hakkari'ye gittiği ortaya çıktı. Şehit askerin eşi Fatma Erturhan'ın da Ankara'da yaşadığı öğrenildi. Eşinin ölüm haberiyle fenalaşan acılı kadına yakınları destek olurken, teröre lanet okundu. Baba ocağında tüm sokaklar Türk bayraklarıyla donatılırken, şehitler için dualar okundu, gözyaşları döküldü.

  Ast. Çvş. Hasan Önal Eskişehir

  ÖZEL HAREKAT HAYALiYDi

  21 yaşındaki çiçeği burnunda asker, Astsubay Çavuş Hasan Önal, Jandarma Özal Harekat'ta görevliydi. Şehit Astsubay Çavuş Önal'ın Eskişehir 71 Evler Mahallesi Suluova Sokak'taki baba evinde yas vardı. Alpu ilçesinde bir yakınını düğününe giden şehidin babası Durmuş Ali Önal, haberi alır almaz yakınlarınca Eskişehir'e getirildi. Eve geldiğinde fenalaşan baba Önal, ambulansla Eskişehir Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Durmuş Ali Önal yapılan müdahalenin ardından kendine gelirken ayakta durmakta güçlük çekti. Terörün vatan evlatlarını şehit edebileceğini ama amacına asla ulaşamayacağını belirten acılı baba, evladının özel harekatta görev yapmanın hayaliyle büyüdüğünü söyledi. Baba evinden yükselen ağıtlar yürekleri dağladı. Akrabaları Önal ve diğer şehitler için dualar etti.

  Uzm. Çvş. O. Onur İlgen Adana

  TAYiNi BiR AY ÖNCE ÇIKTI

  Uzman Çavuş Ozan Onur İlgen, bir ay önce tayini çıktığı Aktütün'de hain mermilerin kurbanı oldu. Şehidin Adana'daki evine giden askeri yetkililer ilk olarak İlgün'ün üvey babası Joseph Wilson'a acı haberi iletti. ABD'nin İncirlik Üssü'nde çalışan Anne Deniz Wilson çalıştığı için, askeri yetkililer bilgiyi telefonla vermek zorunda kaldı. İlgen'in, eşinden boşanıp, ikinci evliliğini yapan annesi Deniz Wilson, askeri yetkililerden aldığı şehit haberi üzerine sinir krizi geçirdi.

  Acılı anne kızına sarılarak teselli bulmaya çalıştı. İlgen, Giresun'da görev yaparken, bir ay önce Hakkari'ye atanmıştı. İlgen'in, Askerlik görevini yaptıktan sonra üniversite sınavını kazanmasına karşılık, bazı yakınlarının, "Hayata kısa yoldan atıl. Üniversiteyle uğraşma, git uzman çavuş ol" önerisiyle uzman çavuş olduğu bildirildi.

  Er Hakkı Aran Diyarbakır

  KÜRTÇE AĞITLAR YAKTI

  Jandarma Er Hakkı Aran'ın Bağıvar Beldesindeki evinde de gözyaşı ve hüzün vardı. Baba Mehmet Aran evladının ölüm haberinin gelmesi üzerine Hakkari'ye gitmek için yola çıkarken, şehidin evinde yükselen ağıtlar yürekleri dağladı. Şehit annesi Zekiye Aran, üzüntüsünü Kürtçe ağıtlar yakarak dile getirdi. Şehit evini ziyaret eden Sur Kaymakamı Erdoğan Aydın, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

  Şehit evini dolduran akraba ve yakınları okudukları Kuran-ı Kerim ve dualarla şehitlerin acısını hafifletmeye çalıştı. Teröre lanetlerin okunduğu şehit evinin bulunduğu mahallede, vatandaşlar birlik mesajı verdi. Helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi´ne getirilecek olan şehidin cenazesinin düzenlenecek törenin ardından Diyarbakır merkeze bağlı Bağıvar Beldesi´nde toprağa verilecek.

  Çavuş İlhan Küçüksolak Kocaeli

  “RAHATIM iYi” DEMiŞTi

  Komando Çavuş İlhan Küçüksolak, terhisine sadece 4 ay kala terörün çirkin yüzüyle tanıştı. Saatler süren çatışma sırasında şehit düşen çavuş Küçüksolak'ın acı haberini alan baba Kemal Küçüksolak ve anne Kadriye Küçüksolak gözyaşlarına boğuldu.

  Şehit Mehmetçiğin iki kardeşi de sinir krizleri geçirdi. Oğluyla bayramın ikinci günü telefonla görüştüğünü anlatan baba Kemal Küçüksolak, "Terhisine 4 ay kalmıştı. Rahatının iyi olduğunu, kendisini merak etmememizi söyledi. Bu vatanın evlatları bitmez ama onların kökü kuruyacak. Vatan sağ olsun" ifadelerini kullandı. Şehit evini dolduran akraba ve yakınları da Küçüksolak ailesini teskin etmeye çalıştı. Duaların okunduğu şehit evi bayraklarla süslendi.

  CENAZE TÖRENLERİ BUGÜN

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen hain saldırıda şehit düşen 16 Mehmetçik memleketlerinde toprağa verilecek. Bugün Hakkari'de yapılacak askeri törenin ardından askerlerimizin naaşları memleketlerine gönderilecek. Büyük bir hüzün içersinde son yolculuklarına uğurlanacak kahramanların törenlerine binlerce vatandaşın katılması bekleniyor.

  TÜRKiYE TEK YÜREK OLDU

  Hain saldırının aradından teröre lanetler yağdı. Vatanın dört bir tarafında Aktütün saldırısına tepki vardı. Sokaklar ay yıldızlı bayraklarla donatılırken, tüm Türkiye tek yumruk olduğunu gösterdi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan terör saldırısı Edirne'den Kars'a kadar tüm Türkiye'de protesto edildi.

  Gereken yapılsın Elazığ'da bir grup vatandaş, slogan atarak Gazi Caddesi boyunca yürüyüp, PTT Meydanı'na geldi. Burada yapılan basın açıklamasında, hain terör örgütü PKK'nın, kendisine yakışan kalleşçe saldırısıyla 15 askeri şehit ettiği belirtildi. Haince saldırılara Türk milleti olarak tepkisiz kalınmayacağı ifade edilen açıklamanın ardından İstiklal Marşı okuyan grup dualar etti.

  Sinop'ta Sakarya Caddesi üzerinde toplanan bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar, terör saldırısını kınadı. Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Sinop Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavazak, "Artık bu kanın durması, anaların gözyaşlarının dinmesi için tüm terör karşıtlarını göreve davet ediyoruz. Terörü önlemek için ne yapılması gerekiyorsa artık yerine getirilmesini istiyoruz" dedi. İzmir´in Bergama İlçesi´nde Güray Tımarlıoğlu isimli bir kişi de, Cumhuriyet Meydanı´nda tek başına eylem yaparak terörü lanetledi.
  [​IMG]
  [​IMG]  [​IMG]
   
 2. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Amerika bir taraftan bize göz boyama yaparken diğer taraftan da esas istihbaratı da teröristlere veriyor. bunlar nasıl oluyor sanıyorsunuz? bu silahları ve eğitimi kim veriyor sanıyorsunuz?! bir an önce bunlar göz önünde bulundurulup gerekenler yapılmalıdır. ordumuzun bunu yapacak gücü var. neden amerika istiyor diye kör dövüşü yapmaya devam edelim, uyanalım ve silkinelim atalım bu asalakları sırtımız...

  kendi evimize düşen acı gibi yüreğimde hissettim.mekanları cennet olsun,ailelere sabır,milletimizin başı sağolsun
   
 3. nisan güneşi

  nisan güneşi Daimi Üye

  EVET ERKAN BÜTÜN BUNLARIN SORUMLUSU O (AMERİKA),KENDİLERİNİN BAŞINA BİŞEY GELİNCE
  BÜTÜN DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR İKİZ KULELERİ BOMBALANDI BÜTÜN DÜNYADA KRİZ OLDU
  NEDEN BİZDEN BU KADAR CAN GİDERKEN SESSİZ KALINIYOR
  DÜNYA ÜLKELERİNDE FORMALİTEDEN TERÖRE LANET OKUNUYOR
  BİTMELİ,ARTIK YETTİ DENMELİ,ANALARIN GÖZYAŞLARI ARTIK DİNMELİ ALLAHIM BÜTÜN ŞEHİTLERİN MEKANINI CENNET ETTSİN ANALARINA BABALARINA AİLELERİNE SABIR VE DAYANMA GÜCÜ VERSİN
  TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN :roll: :roll: :roll: :twisted:
   
 4. gezgin1881

  gezgin1881 Daimi Üye

  Ey ecdadım sen rahat uyu bizler var oldukça bu millet ve bu vatan senin rahat uyudugun cennet mekanın olacak ve şehitlerimizin kanıyla rengini bulan şanlı bayrağımız sonsuza dek bu topraklarda dalgalanacaktır...
   

Sayfayı Paylaş