Rte rüzgar ekersen fırtına biçersin, bu senin eserin...

Konu, 'Siyaset' kısmında enelhak tarafından paylaşıldı.

 1. enelhak

  enelhak Super Moderator

  [​IMG]

  BBC Türkçe´den Rengin Arslan´ın röportajı..
  ‘Saatlik nikah´ ile tecavüz! Suriye´de kadınlar, El Kaide militanları tarafından böyle tecavüze uğruyor
  .
  El Kaide mensupları Til Ebyad´da saatlik nikah kıyıyorlar. Bir kadını alıp götürüyor Sabaha kadar 8 kişi o kadınla ilişkiye giriyor. Her saat nikah kıyıyorlar. .

  Urfa´nın Ceylanpınar ilçesindeki kapalı pazar alanında ortada ne pazar var ne de pazarcı.
  Semt pazarına ait binada Fehime ve çocukları kalıyor. Dışarıdan ‘eve´ bakıyorum. Bazı camlarda kırıklar var. Çatışmalardan seken kurşunlar buraya da isabet etmiş.
  İçeride sadece birkaç kilim, yastık ve minder var. Camın önüne diziliyoruz.

  Çocuklar da aynı odada. En büyükleri 15 yaşında. Dördünün de yüzleri pırıl pırıl, gülümser.

  Fehime bundan 10 ay önce, Suriye´den Ceylanpınar´a gelmiş.
  4 çocuğunu bir aileyle buraya göndermiş. 4-5 gün sonra o da eşiyle birlikte Ceylanpınar´a sığınmış. Şimdi 2 yaşında olan en küçük çocuğu Pervin´i göstererek, “Daha sütteydi.” diyor.

  Suriye olayları başladığında el kaide, el nusra ‘Demokratik bir devrim yapmayı planlıyoruz´ dediler. Ne zaman ki Rojova´da rejim güçleri tasfiye edildi, bu sefer el kaide, el nusra yüzlerini Rojava´ya çevirdiler. İşin mecrası değişti. Biz Özgür Suriye Ordusu´na bağlı grupların ne istediğini anlamıyoruz.”

  Rojava´da kadınların durumunu soruyorum Fehime´ye: “Rejimin hakim olduğu zaman nasıldı, şimdi nasıl?”
  Rejim döneminin farklı nedenlerle de olsa daha iyi olduğunu söylüyor. Rejimin hakim olduğu dönemde aklından bu tür kötülükler geçirenler bile buna cesaret edemiyordu.”

  Rejimin tasviyesi ile birlikte her şey gerçekten mübah oldu. El Kaide mensupları Til Ebyad´da Her saat nikah kıyıyorlar. Bunu da İslam adı altında yapıyorlar. Bu saatlik nikahlarda da birbirlerini tebrik ediyorlar. Hocalar da fetva veriyor. ‘Savaşta bunlar helaldir´ diyor tekbir diye bağırıyorlar. tecavüze uğrayan Bu kadınlar olaydan sonra intihar ediyor.
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 2. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Arap ulkelErınde genelınde oyle.. 2-3 günlük dını nıkah her turlu ılIskı serbestlıgı sonraDA BOŞOL..!
   
 3. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Evet çok yazıkki öyle :( ...
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 4. kilinczeki

  kilinczeki Üye

  tamamda yüzde elli deki kadınlar hala alkış tutuyor onları yollayacan aslında
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 5. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Onlar zaten nikahla bağlı rte ye bir bayan akepe üyesinin öyle bir beyanı var çok yazıkki :( ...
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 6. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Suriye'yi bölünmeye kadar Katliamlar, insaniyet adina utanmazliklarla götürmek isteyenler,bu teröristleri ülkemizde orman kanunlariyla besliyorlar.

  -Muz Devleti (Banane) konumundaki Orman kanunlariyla yönetilen Ülkemizi bu konuda elestirecegiz,uluslararasi hatalarini ortaya koymak bizler,azinliklarin görevidir..
   
 7. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Degerli Can.
  -Anadillerinde dahi ibadetini yapamayan %50 kesimin bir kismi,Makarna,kömür sadaka'si,öteki kisim ise yaptiklari ibadetlerin ne anlam tasidigini bilmemelerinden kaynaklanan cehalet ile,emevi yolundaki AKP yönetimine oy verdiler.

  -Sadece Sinirlarimizdaki Mayinlari temizletmek icin Suriye lideri Beshar Esad'a dün kardesim bugün Diktatör diyen ve Mazlum Suriye Halklarinin kanlarini Dünyanin en azili terör örgütleriyle akitan ülkemiz AKP yönetimin sinsi emelleri Suriye vatan severlerce,bir nebze olsa dahi hayale ugratilmistir.

  -Maalesef bugün Suriyede Siyonizm cikarlari adina okyanus ötesi emperyalizm,emevi zihniyetli gerici Arap,Siyonist Israil silahlariyla ve bu Devletlere yesil Dollar icin boyun eyen kuklalarca bir insanlik Dram'i yasatiliyor.

  -Bu gün Komsu ülke Suriyede yasatilan bu Dram'anin ülkemiz topraklarinda ileriki süreclerde olmayacaginin garantisini hic kimse veremez,Ortadogudaki akan kanlara aktif olarak dur diyemedigimiz sürece.Sevgilerle.
   

Sayfayı Paylaş