"Ey Müslümanlar Mehdi geliyor birleşelim!" Ayetullah Hamaney

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MUHAMMEDALİ tarafından paylaşıldı.

 1. MUHAMMEDALİ

  MUHAMMEDALİ Daimi Üye

  "Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON 19 Ağustos 2009

  Yakında ‘Mehdi´nin geleceğini iddia eden İran´ın ruhani lideri Ayetullah Hamaney, ‘Türkiye de dahil tüm İslam ülkelerinin silahlı güçlerini birleştirerek hazırlanması´ çağrısında bulundu. Hamaney adına yapılan açıklamada, “Dürüst kuvvetlerimizi, Mehdi´nin gelişini engellemeye çalışmaya kalkabilecek ABD ve İsrail gibi ülkelere karşı eğitmeliyiz. İran silahlı kuvvetleri, Hamaney´e bağlıdır ve Mehdi´nin emirlerini yerine getirecektir” dendi.

  İRAN´ın ruhani lideri Ayetullah Hamaney, yakında Mehdi´nin geleceğini belirterek, aralarında Türkiye´nin de yer aldığı İslam ülkelerine “askeri güçleri birleştirme” çağrısında bulundu.

  Hedef ABD ve İsrail

  Sözkonusu çağrıyı Ayetullah Hamaney, Sözcüsü Ali Saidi aracılığıyla yaptı. El Arabiya Televizyonu´na göre, Ali Saidi, “Türkiye, Irak, Lübnan, Pakistan ve Afganistan, güçlerini birleştirip el Mehdi-el-Muntazar´ın dönüşü ve kökten değişikliklere hazırlıklı olmalıyız” dedi.

  Ali Saidi, “Dürüst kuvvetlerimizi, Mehdi´nin gelişini engellemeye çalışmaya kalkabilecek ABD ve İsrail gibi ülkelere karşı eğitmeliyiz. İran silahlı kuvvetleri, Hamaney´e bağlıdır ve Mehdi´nin emirlerini yerine getirecektir. Ayetullah Hamaney, Mehdi´nin doğrudan temsilcisidir, ruhani lidere itaat etmek, Mehdi´ye itaat ve bağlı olmak anlamına gelir” diye konuştu. Şii inancında Mehdi´nin dönüşü son derece önemli. Mehdi´nin, 1141 yıl önce ortadan kaybolan 12´nci İmam olduğuna inanılıyor.

  Kum´da çıkacak

  Samarra´dan gözlerden kaybolan Mehdi´nin, İran´ın Kum kentinde ortaya çıkması bekleniyor. Buna göre, Mehdi, İran´ın Kum kentinde ortaya çıkacak. İnanışa göre, Mehdi Kıyamet Günü´nden önce ortaya çıkıp dünyadaki bütün haksızlıkları yok edecek. Mehdi, yeryüzünde yedi, dokuz veya 19 yıl kalacak.
  Bazılarına göre, Hıristiyanlık ve Siyonizmin zulmüne karşı koyulacak. Kum kentinde konuyla ilgili çalışmalar yapan Ayetullah İbrahim El Amini, Mehdi´nin, Hıristiyanlar ve Yahudiler´den İslam dinine geçmelerini isteyeceğini, bunu kabul etmezlerse öldürüleceklerini söylüyor."

  Geliyor mu dersiniz canlar? Ben kendimi hiç hazır hissetmiyorum :)
   
 2. devran

  devran Yönetici

  emeğine sağlık can Muhammed Mehdi Ordusunu kendisi kurabilir onun için acele etmeye gerk yok. "Allah'ın Ordularını Kimse Bilemez"
   
  kigi12 bunu beğendi.
 3. MUHAMMEDALİ

  MUHAMMEDALİ Daimi Üye

  içime su serptin abi :)
   
 4. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Değerli Canlar Allah'ın bir orduya ihtiyacı yok. Allah Allah'ın ordusu ile kime karşı savaşacak merak ediyorum değerli Canlar yarattığı bizden olmadığını varsaydığımız, bir diğer deyişle diğer insanlara "gavurlara" karşı mı ? :( Allah'ın orduya değil değerli Canlar kanımca yarattıklarını yönecek Komutanlara, insanı başköşeye koyan, araçlara hizmet etmeyen,yaratılan her şeyin insanlar için yaratıldığını kabul eden, inanan, Canlı kanı dökmenin hiç bir haklı gerekçesinin olmadığını, olamayacağını bilen, barış kelimesinin lüzumsuz ve anlamsız kaldığı bir ortam yaratan Komutanlara ihtiyacı var. Saygı ve sevgilerimle :)
   
  MUHAMMEDALİ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş