Tunceli Diye Bir Yer Yoktur DERSİM Vardır. Büyük Devrimci Seyyid Rıza...

Konu, 'DevrimciLer' kısmında sanem_62 tarafından paylaşıldı.

 1. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  resim_1381252590_0.jpg
   
  ero ve Özcan1 bunu beğendi.
 2. kzl.deli

  kzl.deli Üye

  Bu açmış olduğunuz başlık, cumhuriyetimize bir başkaldırıdır.
  Seyit rıza'yı Türk milletrini bölme aracı olarak kullanmak niyetiniz varsa beyhudedir....
  Biz aleviler zaten türk insanıyız..
   
 3. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  @kzl.deli Pardon ama Cumhuriyet dediğin sistem bugün Türkiyede varmı ?? Ayrıca ne alakası var insanları tanımadan anlamadan hemen ön yargılı konuşmayın .. !! Biz aleviler Türkmüşüz Hayır Ben zazayım ne oldu Alevilikten feragatmı edilecem ..!! Ayrıca Bu ülkenin hamurunu yoğuran yine bizleriz ..!!! Yazık senin gibi aleviye ki ırkçlık yapmaktan kendini alıkoyamıyorsun ..!! Dostum sen ne Alevi olabilirsin Nede Türk ... Irkçı birinin mezhebide olmaz kimliğide ..!!! Seyid rızanın kim olduğunu asılda git öğren ondan sonra zırvala ..!!! Bugün doğuda , Güneydoğuda ALEVİLİK varsa ve yaşanıyorsa bunu herkes Seyid rızaya Borçludur ..! Seyid diyoruz ona çünkü seyid olduğu içindir yani ehlibeyt ten geldiği içindir ..!! Yani senden benden çok fazla ALEVİDİR KENDİSİ ..!!!
   
  Özcan1 ve ero bunu beğendi.
 4. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Ey insanlar arasında geldiği ırkla övünen cahil, Bütün insanlar bir anababadan olmadır.Hz.Ali (Kerremallâhü Veche )
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 5. kzl.deli

  kzl.deli Üye

  Sayın sanem 62, Cumhuriyet denilen sistemin bugün ülkemizde yaşanmıyor olup olmaması, tunceli ilimizin dersim yapılması ile birebir bağlantısı vardır. Tunceli ismi bu şehre cumhuriyetimiz ile verilen bir isimdir. Şayet bu isim değiştirilmeye kalkılırsa cumhuriyuetimizle bir rövanş sözkonusu olur ki, bunun müsebbibleri bu yükün altından kalkamaz..
  Setit Rıza bizim insanımızdır.
  Bizler, Seyyit Rıza'yı bu gibi konulara alet etmesek daha doğru olur, derim..
   
 6. ero

  ero Daimi Üye

  ruhun şadolsun SEYİT RIZA.. torunun DERSİMLİ ERO
   
  Özcan1 bunu beğendi.
 7. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Alevileri Devletvari Türk olarak ilan eden Sn kzl.deli rumuzlu üyemize cevabım.
  Aleviliği Anadolu ve sınırlarında tutmak veya Aleviliği devletvari Türklüğe yamamak Aleviliğin özgürlük ruhuna en aykırı duruştur.

  Alevilik,Hz.Ali,Hasan,Hüseyn veya Seyit Rıza gibi tarihin en büyük imparatorluklara başkaldırarak günümüze kadar oluştu.
  Aleviliği Genetik olarak Türkçü felsefe ile devlete endeksli etmek mümkün değildir.

  Alevi kişi, vicdanını, erdemlerini satıp, tek tek devlet uşağı olabilir. Ama Alevilik asla devlet yanlısı olmayacaktır.

  Kerbela'dan günümüze kadar,(Tarihsel Kaynaklara dayanarak)Alevilik ile ilgili bir çok tarihsel bilgilerim olduğu halde,şimdilik bu kadarıyla yetiniyorum.
   
  ero bunu beğendi.
 8. kzl.deli

  kzl.deli Üye  Bir Ehl-i beyt soylu kişi kürtçülük yapan eşkiyalara destek verirken ırkçı olmuyor. ben mi ırkçı oluyorum?
  PKK nın savunuculuğunu yapan TESEV ve KONDA nın tarafgir araştırmasında bile, halkın % 85 i türk olduğunu ifade ederken, bu %85 lik ezici çoğunluğa da ırkçı damgası mı vurmamız lazım gelir?
   
 9. Özcan1

  Özcan1 BÖlüm YÖnetici

  Aleviliği Türk, Kürt veya bir başka,Soya Irk'lığa yamalamak akla ziyandır. Aynı tezi Arap Alevilere uygulamaya kalkışırsan çok güçlü veriler elde etmekte zor değildir.Aleviliği, siyasal hiçbir önerme kabul etmez..Ulus tanımını burada tam olarak çözümlemeyeceğim. Tüm Ulus'lar kapitalizmin şafağında, tarihten gelen coğrafi, kültür, ortak ruhi şekillenme üzerinde dil birliği ve ekonomi birliğidir.

  İşgal altında da olsa, uzun sömürgecilik koşulları altında da olsa, toprakları farklı devletler tarafından işgal edilmiş ya da devletlere parçalanmış da olsa ulus, bu özellikleriyle canlı bir toplumsal organizmadır. Bu öz veri Türkler veya Kürtler için geçerli olduğu kadar,Anadolu topraklarındaki mozaik Arap Alevileri içinde geçerlidir.
  Değerli Dostum Devrimci Mihrac Ural tarafından yazılan,bu kocaman Evrenimizi ufak bir köy haline getiren internette ; *Aleviliğin Gen Sorunu*Makalesini bulabilirsiniz!
  iyi forumlar.
   
  ero ve sanem_62 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş