Çakma Alevi Derneği Başkanıda AKP den aday adayı

Konu, 'Alevilikle İlgili Haber, Yorum ve Duyurular' kısmında kigi12 tarafından paylaşıldı.

 1. kigi12

  kigi12 Daimi Üye

  AK Parti´den Ankara milletvekili aday adayı olan Anadolu Trakya Alevi Bektaşi Birliği (ATAB) Başkanı Durak Karabulut, “Alevilik, sol partiyle özdeşleşmek değildir. AK Parti´den Ankara milletvekili aday adayı olan Anadolu Trakya Alevi Bektaşi Birliği (ATAB...) Başkanı Durak Karabulut, “Alevilik, sol partiyle özdeşleşmek değildir. AK Parti´nin alevi açılımları, tercihimin AK Parti´den olmasını sağladı.” dedi. Bir dönem Demokrat Sol Parti (DSP) Ankara İl Başkanlığı yapan Karabulut, geniş bir katılımla geçen aylarda AK Parti saflarına geçmişti. AK Parti´ye geçmesinde, Alevi vatandaşlara yönelik hamlelerin etkili olduğunu kaydeden Karabulut, “Daha önce kimliğimizi ifade etmekten çekinirken, bugün rahatlıkla kimliğimi ifade edebiliyorum ve bundan da onur ve gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı. Toplumda Alevilerin sol partilerle özdeşleştiğini ve bunun da yanlış bir algı olduğunu dile getiren Karabulut, “Alevilik, sol partiyle özdeşleşmek değildir. Aleviyse CHP´li ya da sol partinin birinde olmak gibi bir algı var. Yıllarca oy verdiğimiz, desteklediğimiz insanlar bu toplum adına ne yapmıştır? Bunu her Alevi vatandaşımız sorgulamalı. İkinci, üçüncü sınıf vatandaş olarak kullanıldık hep.” şeklinde konuştu. Karabulut, Maraş, Sivas ve Çorum´daki olaylara da değinerek, buradaki olayların sol partilerin hakim olduğu zamanlarda olduğuna dikkat çekti. Uzun dönem sol siyasi partiler için de çeşitli kademelerde görev yaptığını hatırlatan Durak Karabulut, ATAB´ın 6 yıldan bu yana kurucu yöneticiliğini yaptığını ve yurt dışı olmak üzere Türkiye´nin birçok yerinde şubeleri olduğunu söyledi. Karabulut, 5 bin civarındaki üyelerinin desteğiyle aday adaylığını açıkladığını dile getirdi. Karabulut, “Ben Alevi Bektaşi´yim. Birlik ve beraberlikten yanayım. Her alevi vatandaşımız elini vicdanına koymalı. Bütün vatandaşlarımız hizmet neredeyse, milletin menfaati neredeyse orada olmalı.” dedi
   
 2. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Düşkün denir bunlara...
   
 3. devran

  devran Yönetici

  Düşkündür.
  bizim dedelerimiz Aleviliği kesinlikle siyasete katmazlar. Alevi olanların Büyük çoğunluğu sol görüşlüdür tabiki
  ama hiç birisi "Hadi Aleviler Bize Oy Verin" dememiştir. Atatürk'ten Kılıçdaroğlu' na kadar.
  Alevilik asla siyasete karıştırılamaz Karışmaz da zaten !
  hatamız varsa affola.
   
 4. Burak C

  Burak C Üye

  Zihniyet Bir kere Ters Aleviliği benipseyipde Akp gibi Hak yiyer bir olusumun İçinde bulunmak (-: Kendi İçlerinde Birbirlerini yesinler.. Bizi Alet etmesinler.
   
  devran bunu beğendi.
 5. Pir Mehmet

  Pir Mehmet Daimi Üye

  Alevilik hak inancıdır. Gerçek sol oluşumlar, her zaman hakkın yanında olmuştur. Burak canın dediği gibi Akp gibi hak yiyen bir oluşumun içinde bulunmak, bir Aleviye yakışmaz.
   

Sayfayı Paylaş