Söyle şimdi kim şerefsiz?

Konu, 'Siyaset' kısmında Alevi_Kaptan tarafından paylaşıldı.

 1. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  CHP lideri Erdoğan'ın o sözünü hatırlattı

  [​IMG]
  Dün ortaya çıkan PKK-MİT görüşmeleri referandum döneminde gündeme gelmiş ancak Erdoğan bu iddiayı gündeme getirenleri şerefsizlikle suçlamıştı.


  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, internet ortamında yer alan ve MİT ile PKK arasında gerçekleştiği iddia edilen görüşmenin ses kaydı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ülkenin güvenliği yara aldı" derken, kara harekatı için ise " İlginç bir hükümetimiz var. Davulla zurnayla kara harekatı mı olur" dedi. İşte Kılıçdroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi'nin açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. PKK ile MİT arasında gerçekleştirildiği iddia edilen bir ses kaydının internete düşmesi ile ilgili düşünceleri sorulan Kılıçdaroğlu, "Daha önce, 'Görüşmeler yapılıyor' dediğimizde, Sayın Erdoğan bizi en ağır dille suçlamıştı. 'Bunu söyleyenler ispat etmezlerse, şerefsizdirler' demişti. Şimdi merak ediyorum, kim şerefsiz? dedi.

  Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  "Ses kaydını dinlemedim. Dinlemek de istemiyorum. Daha önce, yasa dışı dinlemelerin içeriği ile çok fazla ilgilenmeyeceğimi söylemiştim ama ortaya çıkan bir gerçek var. Birinci gerçek, görüşmelerin doğrudan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği ile gerçekleştiği anlaşılıyor. Kapalı kapılar adında kullanılan dil ile halkın önünde kullanılan dil arasında 180 derece fark var. Daha önce, 'Görüşmeler yapılıyor' dediğimizde, Sayın Erdoğan bizi en ağır dille suçlamıştı. 'Bunu söyleyenler ispat etmezlerse, şerefsizdirler' demişti. Şimdi merak ediyorum, kim şerefsiz? O dil, bir ülkenin başbakanına yakışıyor mu? Ortaya çıkan bu tablonun altındaki ezikliği nasıl giderecek acaba?

  Erdoğan ne demişti?

  Muhalefetin 'PKK'yla masaya oturuldu'iddialarına sert çıkan Erdoğan şunları söylemişti: "Ey Kılıçdaroğlu Ey BAhçeli böyle bir iddianız varsa bu iddianızı kanıtlamakla siz mükelefsiniz. Eğer bu iddianızı ispatlayamazsanız müfterisiniz. Bizim 4 kez terör örgütüyle masaya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bunun hesabını her yerde verecekler. Biz hiçbir zaman hiçbir yerde terör örgütüyle masaya oturmadık."


  muhalifgazete
   
  diyar ve fairy44 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş