Osmanlı´daki Cinayetlerle Kim Yüzleşecek?

Konu, 'Siyaset' kısmında enelhak tarafından paylaşıldı.

 1. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Şimdi de ,yüzleşme,özür dileme( çok naziktirler ! )ve bunları gündeme getirerek de,kışkırtma modası başladı.İyi güzel amma….çifte standart olmalı mı..? olmamalı mı..?Mesela Deniz Feneri dolandırıcılarını TV çıkartıp…..bu işin Elebaşısı kimdir..? bunu anlatmasını istemek de bir yüzleşmedir.Alman HAKİM,bu dolandırıcıların elebaşısı TÜRKİYEDE demişti…..hadi bakalım ,koskoca TBMM….bu elebaşıyı bilen ,hiç mi kimse yok…? Yoksa korkudan mı konuşamıyorlar…? Ne kadar da mertmişsiniz ve de,ne kadar da ettiğiniz Şeref ve namus sözünün arkasındaymışsınız…breh breh… Neyse…ben zannediyorum ki bu utanmaz yalancı ve dolandırıcı (Alman hakimin tabiri)Elebaşı kimse….kısa zamanda meydana çıkartılacaktır.Ülkemiz de daha şerefli Hakimlerin sonu gelmedi tükenmediler yani……

  Şimdi de, çok övünülen Osmanlı ile yüzleşelim ki……modaya biz de uymuş olalım

  Buyurun……Tarihçilerin yazılarından bir derleme yapılmış..ben de huzurunuza seriyorum .Yüzleşelim ve bilelim bakalım neler olmuşâ€¦şu 600 yıl (o da palavra ya) dünyayı titrettiğinden övünülen OSMANLI…… buyurun……!

  Osmanlı´da ölüm çoktur

  Biliyorsunuz,''SAHTE'' İslamcılarında hep Osmanlı İmparatorluğu özlemi vardır. İmparatorluğun 600 yıllık saltanatının simgesi padişahların portreleri süsler onların duvarlarını.
  Bu Osmanli sevgisini resmi ideoloji de yineler; okullar onların kahramanlıklarını vs. anlatır. Peki, ‘şanlı mirasları´yla övünülen ve aynı zamanda hilafet makamının da temsilcisi durumunda olan Osmanlı padişahları örnek alınması gereken ‘kahramanlar´ mıydı, yoksa başka şey miydi..?
  Osmanlı saraylarında yaşananlar bu soruyu aydınlatabilir. Eceliyle ölen Osmanlı padişahının çok az olduğunu söylersek, ‘şanlı geleneğe´ biraz ışık tutmuş oluruz.

  Zaten bir müddet sonra Fatih Sultan Mehmet, ünlü ‘Kanunname´siyle “devletin bekası için” baba, kardeş, amca, anne vs. akrabaları öldürme hakkını yasallaştırır.

  Kuruluşla başlayan gelenek

  Osmanli devletinin kurucusu Osman Bey´le birlikte aile içi cinayetler dizisi başladı. Osman Bey, öz amcası Dündar Bey´i kendi elleriyle boğarak öldürdü ve cesedini sergiledi.

  Birinci Murat hızını alamadı

  I.Murat, babadan oğula gecen saltanat geleneğini bozarak, padişah olmasi gereken ağabeyi Halil´i öldürüp tahta geçti,sonra diğer kardeşi İbrahim´i de öldürttü. yetmedi , sonra öldürecek kardeş ya da akraba bulamayınca, öz oğlu Savcıbey´i öldürüp cesedini şehrin merkezine astı.

  Soy kurutucu Yıldırım Bayezid

  Yıldırım Bayezid'in tahta geçtikten sonra yaptığı ilk iş, on kardeşini vahşice boğazlatmak oldu. Zaten “Yıldırım” ünvanını, kardeşlerini öldürmekteki çeviklikten dolayı almıştır. Yıldırım Bayezid İran´a esir düşünce, kısa bir süreliğine onun yerine geçen oğlu Çelebi Mehmet, kardeşi İsa´yı boğdurttu.(fetret devri)

  İkinci, birinciyi aratmadı

  II.Murat tahta geçince Osmanlı cinayet geleneğini sürdürdü. Kardeşi Mustafa´yı öldürttü, diğer kardeşlerinin gözlerine ‘mil´ çektirdi. Amcası Mustafa´yı kendi elleriyle öldürüp ibret olsun diye cesedini Edirne surlarına astırdı. Daha sonra alelacele bir ferman yayınla***** ahaliyi amcasının cesedini izlemeye zorladı. Ceset, asıldığı yerde çürüdü.

  Bebek öldürten Fatih

  İstanbul´u fethiyle ünlenen, kimi çevrelerce Atatürk´ten daha büyük kabul edilen, İslamcılar ve milliyetçilerin adeta kutsal bir aziz olarak sundukları Fatih Sultan Mehmet´in kundaktaki kardeşini boğdurarak öldürttüğünü biliyor muydunuz..?

  Fatih, saltanat ailesi cinayetlerini yasallaştırmasıyla ünlenmiştir.

  Ölüm Cem´i İtalya´da buldu

  Fatih öldükten sonra iki oğlu hayatta kaldı: II.Bayezid ve Cem. Tahtı II.Bayezid alınca, Cem İtalya´ya kaçtı. Bayezid İtalya´ya kaçan kardeşinin peşini bırakmadı. Önce Cem´in ülkede kalan çocukları Oğuz,Han,Ahmet ve Paşa´yı öldürttü. Daha sonra rüşvet ödeyerek İtalya´da yaşayan kardeşi Cem'i boğdurttu.

  Yavuz´un heybesinde insan kellesi

  Sadrazamının kellesini kendi elleriyle kestikten sonra kanlı kelleyi aylarca yanındaki heybesinde taşıyan Yavuz , işe kardeşleri Şah, Alem şah, Mahmut ve Mahmut´un oğulları Mehmet, Musa, Emin, Orhan ve Osman´i boğdurtmakla başlamıştı. Sonra büyük ağabeyi Korkut´u öldürdü. Kardeşi Ahmet´le yaptiği Yenişehir savaşını kazanınca kardeşini ağır ağır işkence ederek öldürttü, ölüsünü sergiledi. Amcasının Bursa´da bulunan beş oğlunu Istanbul´a getirterek öldürttü ve böylece kendisinden başka soyunda insan bırakmadı. Yavuz ayrıca 50 bin Alevi´yi öldürtmekle de nam salmıştır.

  ‘Talihsiz´ padişah I.Süleyman (Kanuni)
  kendisinden önceki padişah babası bütün soyunu yokettiği için öldürecek akraba kalmayınca , araştırdı, soruşturdu, nihayet Rodos adasında yaşayan Fatih´in torununu (yani Cem´in oğlunu) buldu ve öldürttü. Öldürecek akraba bulamama konusunda en şanssız padişahtır Kanuni Sultan Süleyman.(ama daha sonraki yıllarda kendi oğlu Mustafa'yı öldürdü)

  Kanuni´nin kanlı kanunu

  İslamcıların ‘iki cihanın padişahı´ olarak andıkları Kanuni Sultan Süleyman´ın Osmanlı saltanatının en vahşi padişahı olduğunu biliyor muydunuz..? Kendi öz oğlunun öldürülmesini zevkle izleyen bir insan nasıl yüceltilebilir..?Kanuni ye genel olarak paşalarının direk yalvarmasına rağmen asla Hürrem Sultan(Rokselana) yüzünden Moskova Prensliği üzerine sefere çıkmadı imkanların en üst düzeyde olmasına rağmen sonra Ruslar gelişip serpilip bir imparatorluk olup Osmanlıya ve devamında halen Türkiyeye ve Türk devletlerine kendi içlerindeki özerk Türk cumhuriyetlerine bela oldular ve olmaktalar...

  Cellat bile Mustafa´ya acımış, onu öldürmek istememiş , Kanuni öfkeyle celladın üzerine yürüyerek oğlunun asılmasına yardım etmişti.Babasının gaddarlığına tanık olan Kanuni´nin ikinci oğlu Bayezid, korkup Iran´a kaçtı. Kanuni Iran´a rüşvet vererek bu oğlunu da Iran´da boğdurttu. Bununla yetinmeyen Kanuni Iran´da yaşayan Bayezid´in dört çocuğunu da (öz torunlarını) öldürttü. İşte örnek adalet..!

  Yeni rekorlar kırılıyor
  III.Murat tahta geçer geçmez 5 kardeşini öldürttü. Ama kardeş cinayetleri rekoru III.Murat´ta değil , III.Murat´ın yerine tahta geçen oğlu III.Ahmet, babasının öldüğü gün tam 19 kardeşini boğazlattı. Öldürecek kardeş, akraba kalmayınca kendi öz oğlunu uykuda boğdu.

  Öz anneye işkenceli ölüm
  IV.Murat ise,4 kardeşini öldürttükten sonra, öldürülecek akraba bulamayınca annesi Kösem Sultan´ı işkence ederek öldürttü.

  IV.Murat´ın yerine geçen IV.Mustafa ise önceki padişah olan III.Selim´i öldürdü. Cesedini kazıklara çakarak yaban hayvanlarına yem yaptı.

  Her tür akraba cinayeti var
  IV.Mustafa III.Selim´i sarayda vücudunu kılıçla ,parça parça doğrayıp öldürdükten sonra, tahtta uzun süre kalamadı. Onun yerine geçen II.Mahmut Osmanlı geleneğini sürdürdü.Tahta geçer geçmez IV.Mustafa´yi öldürmekle siftah etti. Sonra IV.Mustafa´nin annesini zehirletti. Bursa´da sürgünde ölen III.Mustafa´nin karısını ve çocuklarını İstanbul´a getirterek boğdurdu.

  Cinayetler sürüp gitti. Bu cinayetler zincirine Yedikule zindanlarinda Yeniçeriler tarafindan ırzına geçildikten sonra işkenceyle öldürülen Genç Osman´ı, zehirlenerek öldürülen Sultan II.Ahmet´i ve yüzlerce veziri ekleyebiliriz.

  Anlattıklarımız denizde bir damla gibi. Babalarını, annelerini, kardeşlerini, amcalarını, çocuklarını ve torunlarını iktidar uğruna kendi elleriyle öldüren bir geleneğin , kendi halklarına, neler yapacağını veya yaptığını ise varın siz hesap edin.
  İşte miras bu. İster sahip çıkın, ister reddedin.

  10.Padişah- Kanuni Sultan Süleyman Leh Yahudisi Helga´nın oğlu)

  Karıları;
  1- Anna Mahidevran -Polonyalı
  Mustafa´nın anası
  Kanuni öldürttü..

  2- Roksalan Hürrem Sultan – Rus kızı
  Mehmet,Abdullah,Selim, Bayazıt, Cihangir, Mihrimah´ın anası
  Muhtemelen Kanuni öldürttü..

  3- Rozalina Gülfem Hatun – Sicilyalı esir
  Murat ve Mahmut´un anası
  Kanuni öldürttü..

  ( SIKI DURUN, BU DA "ERKEK" ZEVCESİ )

  4- İbrahim Oğlan gözdesi- Parga'lı Rum köle
  "Frenk İbrahim Paşa" ismi ile Sadrazam oldu. Hürrem Sultan öldürttü..
  Aslında bu devir Kanuni devri değil, Hürrem Sultan Devridir.

  Hürrem Sultan tüm cazibesi ve yeteneği ile Kanuni´ye her istediğini yaptırmıştır.

  Önce çok fazla kıskandığı Sadrazam Frenk İbrahim Paşayı öldürtmesini sağlamıştır. Daha sonra Kanuni´den sonra Padişahlık sırası Anna´nın oğlu Mustafa´da idi. Hürrem Sultan´ın kışkırtması ile Kanuni öz oğlunu, O´ nun oğlunu ve Anna´yı Amasya´da öldürtmüş ve bu cinayeti seyretmiştir.

  Bu arada Şehzade Mehmet ve Şehzade Cihangir hastalanarak ölmüşler ve Tahta geçme hakkı Hürrem´in oğlu Selim´in olmuştu. Hürrem istediğini elde etmişti.

  Kalan tek engel olan Rozalina da haremde boğularak öldürüldü. Hürrem´in asıl istediği oğlu Bayazıt´ın tahta geçmesiydi. Zira Selim ayyaş, sarhoş ve sapık biri idi. (Ama Hürrem Sultan sürpriz bir şekilde aniden öldü. Nasıl ve niçin öldüğü bilinmiyor. Büyük ihtimal, artık kendisinden ve entrikalarından bıkmış olan Kanuni bu işi yapmış olabilir.)

  İki kardeş daha Kanuni tahtta iken savaştılar ve Bayazıt yenilerek İran´a kaçtı ve Şaha sığındı. Ama Kanuni Bayazıt´ı yani bir başka öz oğlunu orada öldürttü. Sadece oğlunu değil oğlunun tüm ailesini yani çocuklarını ve karılarını da öldürttü.

  Osmanlının çöküş devri Kanuni´nin başa geçmesi ile başlamıştır. Sultanların, lüks saray yaşantılarını sürdürebilmek için çok fazla gelire ihtiyaçları vardı. Dış ülkelere yapılan seferlerin tek amacı işte bu yaşantı için gerekli parayı bulabilmekti. Yoksa memlekete ve halka hizmet gibi bir gaye asla olmamıştır.

  Bir bakarsanız Osmanlının memleketimize kazandırdığı hiçbir hizmet yoktur. Yaptıkları sadece halkın gözünü boyamak için camiler, çeşmeler,konaklar ve bu gibi şeylerdir. Bu camileri yaptıranlar ise aslında müslüman bile değildiler! Yapılan medreseler, devşirme çocukları ve azınlık çocukları için yapılmıştı. Anadolu´nun hiçbir yerinde Osmanlıdan kalma bir medrese yoktur. Hiçbir cami, köprü, çeşme yoktur. Osmanlı sadece Bursa´ya ve Edirne´ye bazı şeyler yaptırmışlardır ki bunun nedeni de bu iki şehrin bir zamanlar pay-i taht olmasındandır.

  Osmanlı hiçbir zaman bir Türk devleti değildir zaten olmak da istememiştir. Osmanlının tek amacı bir Balkan devleti olmaktı. Bakın Balkan ülkelerindeki yaptırdıklarına bir de Anadolu´ya, hak vereceksiniz. Osmanlı esasen bir Türk düşmanı idi. Zaten aksini düşünmek imkansız, zira bir tek Osmanlı sultanının ne anası ne karısı Türk olmamıştır. Orta Asyadan gelen Türk boy devletleri Selçuklular ile bitmiştir. Selçuklular da o kadar Türklükten uzaklaşmışlardı ki devletin resmi yazışma dili acemce ve arapça idi, Türkçe yasaklanmıştı. Osmanlıdan da aksi beklenemezdi tabi.

  Kanuni´ye MUHTEŞEM lakabı Avrupalılar tarafından verilmiştir. Çok haklılar!
  Muhteşem Süleyman, tüm kendi! halkını unutup ve o sıralar yaşadıkları yerlerde rahatsız edilen yahudileri Kıbrıs, Selanik, Edirne´ye yerleştirdi. Sonra başta Fransa olmak üzere Venedik ve Lehlere imtiyazlar tanıdı. Daha sonra Kapitülasyon denecek olan bu imtiyaz karşılığını Cumhuriyet çocukları olan bizler ödedik.

  O Muhteşem Efendiler de kapitü lasyon paralarını körpe kızlar ve güzel oğlanlarla eğlenmelerinde harcadılar. Yüzlerce kadın, cariye ve odalıklar, oğlan odalıklar…

  Kanuni´den sonra tabii ki Sultanlar oldu ama artık Hürrem Sultan ile Valide Sultanlar devri başlamıştı. Saray entrikaları, Sadrazamlığın ihale yoluyla verilmesi, dizi cinayetler, sapıklıklar ve zevk ve eğlence, tabii ki uyuşturucu..
   

Sayfayı Paylaş