Kılıçdaroğlu'nun masasındaki son anket!

Konu, 'Siyaset' kısmında MUHAMMEDALİ tarafından paylaşıldı.

 1. MUHAMMEDALİ

  MUHAMMEDALİ Daimi Üye

  Seçime sayılı günler kala anket şirketlerinin araştırmaları son sürat devam ediyor.. Son olarak AG Araştırma Şirketi Sahibi Adil Gür'ün son seçim anketini Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu bugünkü köşesinde yayınladı.

  SON SEÇİM ANKETİ

  Kılıçdaroğlu´nun masasına dün sabah saat 10.00´da konulan son kamuoyu yoklamasına göre, bugün bir seçim yapılsa, partilerin alacağı oy oranları şöyle: AKP: Yüzde 40,1... CHP: Yüzde 30,6... MHP: Yüzde 13,6... Yani bu üç parti, oyların yüzde 84,3´ünü alarak Meclis´e giriyor...

  BDP´li bağımsız adayların alacağı oylar ise, yüzde 5 civarında... Bu da demektir ki; seçmenlerin yüzde 10´unun... Bir diğer deyişle 5-5.5 milyon kişinin oyu yine Meclis´teki sandalye dağılımına yansımayacak... Hatta en çok oyu alan partiye hizmet edecek!

  12 MİLYON KİŞİ MECLİS DIŞI KALACAK

  Bunlara bir de oy vermeyi düşündüğü partinin asla barajı aşamayacağını düşündüğü için seçimlere katılmayacak olan en az 7 milyon kişiyi eklerseniz... 12 milyon kişi Meclis dışı kalacak! Yani; ülkemizdeki seçmenlerin yüzde 20-25´i yine “yok” sayılacak!


  08 Mayıs 2011
  Hürriyet


  bence de yine tayyip ve daltonlar alır canlar. gidişat onu gösteriyor. işin garip yanı ne biliyor musunuz? çevremde hep milliyetçiliğin her türlüsüne karşı duruşumla tanınıyorum. ama bu seçimlerde inşallah mhp barajı geçer diyorum :) çünki eğer geçemezse oyların tamamına yakını 1. partiye yani akepeye geçecek. dolayısıyla istedikleri sandalye sayısını elde edecekler. ama geçerse bizim kemal ile koalisyon şart olacak. ey Allah'ım bir tayyibin kullarına bak bir de senin kullarına :) insanlık için, kul hakkı yenmesini engellemek için neleri hasaplamaya kaldık!
   
  YagmurYürekli bunu beğendi.
 2. Fakir

  Fakir Üye

  Allah'ın selamı üzerinize olsun kardeşlerim,

  Tayyibin kulları ifadesi yanlış olmuş. :) (haşa) Bir kulun kulu olabilir mi ?

  Ben partici zihniyetli değilim. Ve normal yazacağım.

  Sevgili kardeşim, sana şunu söylemeyi uygun görüyorum yanlış anlama, umutlanmaman için yazıyorum.

  Akp seçimde %45 -50 civarı bir oy alacak..

  Chp seçimde %22-28 civarı bir oy alacak..

  Mhp seçimde %10-12 civarı bir oy alacak..

  Tabiki bunlar benim şahsi görüşüm. Kamuoyunu kendi yoklamam :)

  KUL HAKKINA GELİNCE

  Allah (cc) kimsede " ZERRE KADAR " kul hakkı bırakmayacaktır. Zilzal Suresinde

  ""Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse onun mükafatını görecektir.
  Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir.""

  diye buyurmaktadır. Sen musterih ol Adı ister Tayyip olsun ister Kemal ister Devlet Allah herşeyi hakkıyla görendir ve hepsinin hareketlerini bilmektedir. Ahirette gerekene gereken ödül ve ceza verilecektir.

  Selam ve dua ile.. Allah'a emanet olun..
   

Sayfayı Paylaş