Elveda...

Konu, 'Genel Bölüm' kısmında seyduna_34 tarafından paylaşıldı.

 1. seyduna_34

  seyduna_34 Daimi Üye

  [​IMG]


  Eski bi zamanın yaban beyazlığında bi elveda sözcüğü ile bezenmişti kimsesizliğim? tükenmeye yüz tutmuş rakımlı sevdaların ardında bırakıldığı seviyorumlu cümlelerin ihanetlendirildiği bi başka esmer, ayaz ve fütursuz akşamda yeşertmekti umutlarını aslında elveda demek?

  Bi elveda sözcüğü kurgulayabilmekti belki giderken ardından mendil sallayanlara yokluk?aslında yok olmak dediğin elvedasız cümlelerin selamlaştığı eski girizgâhlı şiirlerin kafiyeli dörtlüğüydü birbirinden ayrı ama birbiri olmadan tamamlanamayan sözcükler bütünüydü? ve yüreğimdeki burukluk sanıyorum elvedaların kafiyesiydi.. ve cümleler kafilesiydi yalnızlık iç çekerken karanlık?

  Rüzgâr susuyordu ardı sıra gidişlerin? sazendeler mısralara sıkışıyordu.. basit ve sıradan cümleler kuruluyordu aslında .. basit ve sıradan yaşanıyordu nefes alışlardan ibaret hayat dedikleri uzun ve karanlık yolculuk?.

  Sessizlik bürünmüştü yalnızlık; elveda derken aşklar seherlere ? ve ayrılıklar eski şairlerin ürkerek yazdıkları dizelerde hayat bulacaktı? ve elvedalar sonsuz sevdaların ikliminde sıradan bi kış mevsimi kalacaktı..soğuk .. ürpertili ayazlar doğuracaktı gidişlere gebe elvedalar?ve hep bi olmayan mevsim hayal edecekti mavi karanlıklar .. gri şehrimden ayrılırken gemiler? sessizce uyanacaktı düşler? kurgusuz hiçlikler olacaktı birde biz olacaktık bu mevsimin ayazında... susacaktık? sessizce parmak uçlarımıza basarak geçecektik sevmelerin yüreğinden?.hoş çakal diyecektik yarınlara ? hoşça kal diyecektik elvedalara? sevebilecektik aslında ihanetleri; yokluğunu anlamaya çalışırken sevmelerin?.  Ve şimdi elveda sarhoşluğunda çıkıp gitmek gerek bu soğuk mevsimden? selamlaşıp yokluklarla usulca çıkmak vakti ? bi sevda daha kayıp gidiyor Nihal yıldızının ardı sıra? hoşça kal elveda ? hoşça kal?yarınlar?.
   
 2. alevi_kızı

  alevi_kızı Daimi Üye

  Rüzgâr susuyordu ardı sıra gidişlerin? sazendeler mısralara sıkışıyordu.. basit ve sıradan cümleler kuruluyordu aslında .. basit ve sıradan yaşanıyordu nefes alışlardan ibaret hayat dedikleri uzun ve karanlık yolculuk?.  Ve şimdi elveda sarhoşluğunda çıkıp gitmek gerek bu soğuk mevsimden? selamlaşıp yokluklarla usulca çıkmak vakti ? bi sevda daha kayıp gidiyor Nihal yıldızının ardı sıra? hoşça kal elveda ? hoşça kal?yarınlar?.

  emegine saglık canım çok güzel sözler saklı bu yazıda tşkler paylaştıgın için
   
 3. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Rüzgâr susuyordu ardı sıra gidişlerin? sazendeler mısralara sıkışıyordu.. basit ve sıradan cümleler kuruluyordu aslında .. basit ve sıradan yaşanıyordu nefes alışlardan ibaret hayat dedikleri uzun ve karanlık yolculuk?.

  Emeğine yüreğine sağlık Dileğim çok gusel bir paylasımdı Teşekkürler...
   
 4. devran

  devran Yönetici

  Bi elveda sözcüğü kurgulayabilmekti belki giderken ardından mendil sallayanlara yokluk?
   

Sayfayı Paylaş