Alçaklığın dibi ve dinci gericilik

Konu, 'Siyaset' kısmında Baskoylu tarafından paylaşıldı.

 1. Baskoylu

  Baskoylu Daimi Üye

  Hüseyin Üzmez adlı alçağın 14 yaşındaki bir kıza cinsel tacizde bulunması ve basına yansıması ile birlikte ayyuka çıkan ve Hipokrat yeminlerinden tamamen uzak doktor bozuntularının verdiği adli tıp raporu ile serbestçe tacize devam etmesi sağlanan ,günlerdir tartışılan cinsel istismar;kapitalizm ve dinci gericiliğin gerçek yüzünü bir kez daha açıkça ve alenice ortaya koymuştur.Faşist gerici Üzmez,pişmiş kelle gibi sırıtarak yaptığı iğrenç eylemi savunmak için kanal kanal gezdi.Bu aşağılık-iğrenç mahlukat kendisine soru soran gazetecileri de tehdit etmeyi ihmal etmedi geçmişteki katil yüzünü de göstererek.
  Gerici ve faşist düzen,kapitalizmin ikincil bir cins olarak kabul ettiği kadınları ve cinsel ****ya çevirme, düşürme durumunu bir kez daha tescillemiş olmuştur bu süreçle.Egemen sistem kapitalizmin dini kullandığı,dinsel istismarın da bu sürecin bir parçası olduğu ve nasıl bütünleşebildiklerini bir kez daha teyitlemiştir.
  Dinin ya da İslamiyetin kadına ikincil bir cins ve tamamen bir cinsel nesne gözü ile baktığı,erkeğin nefsinin bir parçası olduğunun altı bir kez daha çizilmiş oldu bu süreçte.
  Diğer yandan,geçtiğimiz aylarda basında çok küçük bir yer kaplayan bir Sosyoloğun çalışma sonuçlarının ne derece doğru olduğu bir kez daha açığa çıkmıştır.Sosyologun çalışma sonuçları şunlar idi:Müslüman ülkelerde ve özellikle de Türkiye´de cinsel taciz ve tecavüz olayları kesinlikle %40´ın üstündedir.Aile içi ensest ilişkilerde yine Müslüman ülkeler,Batı ile kıyaslanmayacak derecede ilerdedirler.Ayrıca ,fuhuşun en yoğun ve yaygın olduğu ülkeler başta Türkiye olmak üzere Müslüman olan ülkelerdir.Bu çarpıcı sonuçlara ek olarak toplumsal iki yüzlülüğün bir diğer örneğini de bizler yine çeşitli araştırma sonuçlarından çıkardığımız bir şeyler ekleyelim.Örneğin fuhuş ve alkol tüketim oranının en yüksek olduğu ilk iki il sırası ile Konya ve Bursa´dır.Ki bu iki il, Türkiye´nin sözüm ona en gerici,en dinci,en mutaassıp illeridir.
  Şimdi bu sonuçlardan da anlaşıldığı üzere,bastırılmış her şey tersi ile açığa çıkmaktadır.Dinsel korkularla baskı altına alınan duygu,düşünce ve hareket biçimleri tamamen sapkınlık derecesinde farklı biçimler altında açığa çıkmaktadır.
  Dinin,İslamiyetin bu iki yüzlülük,bu riya,bu insanlık dışılığı körüklediği açıktır.Bu durum yine kapitalizmin din istismarı ve kadını ikincil cins ve cinsel obje olarak görmesi ile de birleşince ortaya böyle görüntüler çıkmaktadır.Dinci yobazlık ve gericiliğin o beğenmediği Avrupa burjuva demokrasilerinde bile yukarıdaki standartlara yaklaşmayı bir kenara bırakın,ezici üstünlük sağlamıştır.Olumluolan hiçbir şeyde ilerde olmayan ülke;yukarıdaki oranlarda Avrupa´yı ezip geçmiştir.
  Bir yandan ahlak,din,insanlık nutukları atanlar beri yandan her türden ahlaksızlığı sapkınlıkla yapmaktan çekinmemektedirler.Bir yandan insanları dinin alkolizm komasına davet ederken,öte yandan kendileri yapılan eylemleri ile alay edip “ yat kalk geber” demekten imtina etmemektedirler.Akli ve fikri dünyalarının o küçümsedikleri ve insanları terbiye etmek için kullandıkları nefislerinde olduklarını bir kez daha gördü insanlar.dünün Ali Kalkancıları,Müslüm Gündüzleri ,bugünün H.Üzmezlerinin üzerine oturdukları zemin İslamiyet ya da dindir.Bu gerçeğin altı çizilmeden gerçek bir değerlendirme yapmak olanaksızdır.Zira Peygamber Muhammed bile 12 yaşında Ayşe´yi haremine alarak süreci başlatmış ve önderlik etmiştir.Elbette i müritleri bu yolda da ona bağlı kalacaklardır.
  Din tacirleri ile Kapitalizm birleşip,ortak amaçları olan proletarya ve emekçilerin uyutulması ve düzen içinde tutulması konusunda el ele vermişlerdir. Gün geçtikçe bu çirkef,aşağılık,iğrenç ilişki AKP iktidarı ile birlikte ayyuka çıkmış bulunmaktadır.Ezilen ve sömürülen milyonların din ile din tacirleri-kapitalizm ortaklığını görmeleri için ciddi malzemeler bulunmaktadır.
  Bu sorunun bir yüzü dinci gericilik ve cinsel istismar ise;öte yanı kadınlara cinsi bir nesne gözü ile bakılan,kadının tamamen her bakımdan aşağılandığı bir toplumsal düzenin kadına kefen olarak giydirilmesidir.Kapitalist adalet ve yargı düzeni kadını herhangi bir ****dan ayırmadığı ve kıtsal olanın mal olduğundan hareketle kadına tam bir hayvani dürtü gidericisi gözü ile bakıldığı her olgu ve olayda açığa çıkmaktadır.Bir operacı(sanatçı diyemeyeceğiz,zira bu türden kazmalar sanatçı inceliğinde olamazlar ve hayvandırlar.Gerçi hayvan nitelemesi de hayvanlara haksızlık oluyor ama) yine bir çok küçük yaşta kız çocuğuna iğrenç bir şekilde taciz ve tecavüz de bulunuyor ve fakat aynı doktor bozuntularının verdikleri raporlarla serbest kalıyorlar.Bu düzen her bakımdan çürümüştür.
  Pippa Bacca´nın tecavüzcüsü ve katilinin de bugün yarın serbest kalması hiç te şaşırtıcı olmamalıdır.Arada Avrupa Birliği ve İtalya olmasa belki hemen Salı kalır ama şimdilik içerde.Bu iğrenç düzen, bir kilo baklava çalan çocukları 9 yıl hapishanelerde çürüttü.Ama katilleri,tecavüzcüleri,hırsızları vs hemen salıveriyor.Zaten Adliyelerde yazmıyor mu:”Adalet Mülkün temelidir” diye.Mülk, candan ,tacizden,tecavüzden vs her şeyden daha değerlidir.Kapitalizmin temel felsefe ve politikasıdır bu işte.
  Emperyalist kapitalizm ile dinci gericilik sermaye –para –çıkar işbirliği olduğu gibi ; ahlaken de aynı bataklığın dibinde debelenmektedirler.Elele kol kola omuz omuza aynı bataklıkta debeleneceklerdir.İğrenç yüzleri gün geçtikçe daha bir açığa çıkacaktır.Taciz,tecavüz,kadına cinsel obje gözü ile bakılması aynen bu düzenin gerçek kimliğine uygun tavırlardır.
  Din tacirleri ve egemenlerin kadın,ahlak,kimlik,kişilik ve insanlık adına çektikleri nutukları ve tam tersine yaşattıkları iğrençlikleri,çirkeflikleri mahkum etme zamanı geldi de geçiyor artık.Başta proleter ve emekçi kadınlar olmak üzere tüm proleter ve emekçiler,bu çirkef – aşağılık düzene hak ettiği yanıtı vermelidirler.Bu bezirganların düzenine son vermek için daha fazla ve daha büyük bir dirayetle mücadeleye sarılmalıdırlar.Emperyalist kapitalizm en dibe vurmuştur.Proletarya ve emekçiler,onu tarihin tozlu sayfalarına göndermek için acele etmelidirler.Gerçek insanlık,insani-özgür dünya ancak komünizmle olanaklıdır.


  Mahmut Halil Can (Sendiren)
   
  DEMAN ve enelhak bunu beğendi.
 2. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Değerli Can Klavuzu belli adamın yadırgamamak lazım. Neticede klavuz kabul ettiği zatın 8 yaşında bir kızla evlendiği konusunda kimi kaynaklar mevcut öyle değilmi. Hatta dört halife dönemini iyi irdelemek lazım. O dönemde yaananların yanında bunların yaptıkları görülmez bile. Neyse Sevgi ve saygılarımla.
   
 3. Baskoylu

  Baskoylu Daimi Üye


  Saygideger Enelhak Can

  Onemli olan gerek kendisini gerekse Kalvuzu yani tekipcisi oldugu inancin yargilanip, hak ettigi yere gonderilmesi degilmdir?
  Ama bizler ne Sis Yansin ne Kebap misali, Yeri geldiginde Bazilari hem kendilerini Alevi gormeye calisir, hemde Islami savunur...

  Boylesi olumsuzluklar oldugu zaman gereken duyarliligimizi ve tepkilerimizi gosteriyoruz... Bu duyarliligimizi ve tepkilerimizi yasamin her alaninda, butun olumsuzluklara gosterebiliyormuyuz??

  Bunu birde Aleviligi Islamin Icinde Gormeye Calisanalara Sormak Gerekir,
  Kendilerini Sii/Sia (Caferi) mezhebine bagli ve onun devami oldugunu savunanlara sormak gerekir.

  Islam basli basina Insanlik tarihinde Suc Makinasidir.
  Insanligin Dogusundan Beri Var Olan Alevi Yasam Felsefesini, Boylesi bir yobaz dinin bir kolu oldugunu savunmak!! veya savunmaya calismak, Yola golge dusurmektir, Yol Onderlerine saygisizliktir ve haksizliktir.

  Yasadigimiz Sanal Ortaminda Alevi kiligina girmis, kendilerini Alevi gostermeye calisan, Aleviligi Islamin Bir Koluymus gibi lanse etmek istiyenlerin amaci acik acik ortadadir, Dun Hizir Pasa ve benzerleri vardi, Bugun ise Fetullah Gulen ve Izzettin Doganlar var.......

  Dun Hizir Pasalarin Nasil Gucu Gitmediyse, Bugunde Bunlarin Gucu Gitmiyecektir..

  Sonuc olarak Bizler Huseyin Uzmez ve onun Peygamberini cok iyi biliyoruz, Bunlar tarihlerden beri insanlik sucu islemekten hic teredut etmediler, hem insanlik sucu islediler, hemde kendilerini ALLAHIN EMRI / TAKTIRI diyerek yaptiklarini hakli cikarmaya calistilar...

  Bizlere dert olan, Kendilerini Alevi gormeye calisan, icimizdeki Islamcilar, Huseyin Uzmezi gorebiliyorlar ama, Hz. Muhammedi bir turlu gormek istemiyorlar.....
  Isin gercegine bakacak olursak, Huseyin Uzmez, Hz. Muhammedin yaninda cok daha saf ve temizdir.....

  Saygi ve Insani Sevgilerimle.

   
  DEMAN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş