Ülkücüler Ahmet Kaya dinlermi?

Konu, 'Merak ediyorum..' kısmında Alevi_Kaptan tarafından paylaşıldı.

 1. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Evet canlar geçenlerde bir arkadaşım bize geldi kendisi ülkücü ve eskiden derneklerde faaliyet gösteren biri ben Ahmet Kaya dinlerken bizde çok dinlerdik dedi tuhafıma gitti doğrusu.
  Sizinde bu konuda yorumlarınızı bekliyorum...
   
 2. seyduna_34

  seyduna_34 Daimi Üye

  valla Erkan Ahmet Kaya'nın gıdısatını bılemem cokta ılgılenmıyorum ama cok sevdıgım bestecı ve yorumculardandır kendısı..her kesım dınleyebılır,bunda anormal bısey yok,eger dusundugun gıbı olsa bızımde dınlememmız gerekır:)
   
 3. sessiz

  sessiz Aktif Üye

  Sanat evrenseldir, insan kulagına hoş gelen herkesi ve herseyi dinleyebilir diye düşünüyorum.

  Her konuda kutuplaşan bir toplum olmak yerine bütünleyici bütünleşen toplum olmayı ne zaman sececegz merak edıyorum
   
 4. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Kutuplaşan bir toplum olsaydık ülkücü birini evime sokmazdım herşey lafta bu devirde. Önce insan olsun.
  Hepimiz biliyoruzki eskiden ahmet kaya denince ülkücüler ayağa kalkardı bırak türkülerini dinlemeyi adını duysalar söverlerdi.
   
 5. sessiz

  sessiz Aktif Üye

  ''Önce İnsan Olmak''


  Bu deyimin içerigini açmak lazım , insanlık denen olgu evrensel normalara göre mi belirlenmeli yoksa kişisel normlara göre mi ?

  Ben ülkücü degilim , kemalistim, Ahmet Kaya'nın parcalarını dinlerdim,dinliyorum ama sövmeye gelince ülkücülerden aşagı kalır yanım yok söverimde.

  Vallahi apoyu özledim diyen birini saygıyla anacak degilim.
  isterlerse bende daga cıkarım pkk'la diyen kişinin ardından aglayacak degilim


  Evrensel normlara göre can almak insanlık dışıdır, apo denen sahıs bu ülkede binlerce can almıştır onun yalakalıgını yapan kişide onunla aynı kana eli buşlaşmıştır.

  Ahmet Kaya insanmıydı ''önce insan '' diyen birimiydi onu konuşalım o zaman..


  Ha kurtçular ha kürtçüler ne farkları varken kafatasıcılıkta..
   
 6. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Öyle bir konuşmuşsunki apoyu savunan tipe sokmuşsun beni. Benim görüşümü en iyi sitenin üst tarafında duran ve dört yıldır hiç inmeyen ATATÜRK fotoğrafıdır. Burda konuyu saptırma. ben ahmet kayanın görüşünü savunmuyorum!. Aşırı milliyetçi olarak bildiğimiz ülkücülerin ahmet kayayı nasıl oluyorda dinliyolar demek istedim.

  Tuhafıma giden bir konuyu sizlerle paylaştım.
  Konuyu saptırmayalım lütfen..
   
 7. eXile_62

  eXile_62 Daimi Üye

  Ya şimdi ben yeniyim ama sunu belirtmek isterim.. sorun gayet normal olabilir ama o sorunun altındaki resim olmamıs onu kaldırırsan sevinirim..
  evet dinler neden dinlemesin sonucta kulağa hos gelen müziği herkes dinliyor. dinleyenleride cok gördüm.. bunda sasıracak bir sey yok..
   
 8. Alevi_Kaptan

  Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

  Resimi kaldırdım can..
  Bu arada hoş geldin siteye
   
 9. JanaDiLem

  JanaDiLem Daimi Üye

  MerhabaLar..Evet Öncelikle Sunu Belirteyim Müzik Evrenseldir,Kulaga Hos Gelen Her Müzik Dinlenir..Türkce,Kürtce Yada Baska Dilde..Ahmet Kaya Neden Dinlenemsin ki..Yada Dinlenilmemsi İcin Sebep Nedir..Kürd Olan Herkes PKK Değildir..Yada Savaşları Onaylıyor Değiller..Ben Bir Kürd Olarak Ahmet Şafak Yada Başka Ülkücü Sanatçıları Dinliyorsam Eserlerine Saygı Duyuyorsam Ahmet Kaya'ya da Saygı Duyulmasını İsterim..O Tekti Ve Bir daha da Dünyaya Gelmeyecek..Burdan Onu Saygıyla Anıyorum..Sucu Neydi Sadece Kürtçe Bir Kaset Çıkaracam Dedi ..Bu muydu Sucu ..Olayı Bu Hale Getiren Kesimler Utansın Vatanından Toprağından Ayıranlar Utansın...Şimdi Kürtçe Şarkılar Yada Ahmet Kaya Gibi Özgün Müzikle Uğrasan Ve Okuyan Bir sürü Sanatcı Var..Artı Kanal 6 Diyede Bir Kanal Açıldı..Peki O Zaman Ahmet Kayalar Neden Öldü Bos Yeremi..Sorarım Size......
   
 10. eXile_62

  eXile_62 Daimi Üye

  saol tşk ederim bu konudaki söylemimi öneme aldığınız için...
   
 11. ero

  ero Daimi Üye

  AHMET KAYA TARZININ, ÇİZGİSİ VE DURUŞU BELLİDİR.

  O ne memleketinin mallarını çalıp yurt dışına kaçırdı, ne insanların dini duygularını sömürdü, ne güçsüz olana saldırdı.

  O sadece MEMLEKETİNİN BİR KARIŞ TOPRAĞINDAN KAÇMAYA MECBUR BIRAKILIŞIN acısına yenik düştü.
  ****************************

  ahmet kayanın mı yoksa milliyetçi ulusalcıyım diyenlerinmi vatan haini olduklarını insanların üyesi oldukları dernek ve vakıflar değil, taşıdıkları düşünce yapıları ile ulusal anlamda ne ifade ettikleri ve neye sebebiyet verdikleri belirler.
   
 12. elifim

  elifim Üye

  kaç kişi ahmet kaya olabilir ki...herşeyi göze alıp kendi davasına sahip çıktığı için saygı duyuyorum ve rahmetle anıyorum......ayrıca müzık evrensel olduğuna göre isteyen herkes istediği müziği dinler....
   
 13. Dostlar Ahmet Kaya'yı elbette ülkücülerde dinleyebilir,ancak dinlemek ayrı,türkünün içindeki mesajları özümsemek,anlamak farklı şeyler.Ahmet Kaya bıraktığı eserleri ile ölümsüzleşti.Yaşadığı süreçteki artıları eksileri tartışılabilir.Ama birbirimizi incitmeden düşüncelerimizi paylaşıp tartışmalıyız.
   
 14. evet dinliyolar ve sahip cıkmadıklarını söylüyen bi takım insanlarda tanıyorum biz sahip cıkmadık solcular sahip cıktı diye selda baycanla bi parcası var kocero orda anlatıyo zaten...
   
 15. Pir-i Türkistan

  Pir-i Türkistan Aktif Üye

  Ülkücüleri bilmem de ben dinlemem. Önce insan olmak diyoruz, çok da güzel diyoruz. Ama insan olan ekmek yediği kaba pislemez, insan olan devletine isyan edene, askerine kurşun sıkana "vallahi Apo'yu özledik" demez. İnsan olan memleketine, milletine, vatanına sımsıkı sarılır, ihanet etmez. İşte ona insan denir ve ne görüşte olursa olsun, neyi savunursa savunsun, neye inanırsa inansın saygı gösterilir. Kimse benden sırf Aleviyim diye, insanlık bizim için çok önemli diye vatan hainini sevmemi beklemezsin. Biz insan olabilen insanı severiz. İnsan olamayana uğurlar ola.
   

Sayfayı Paylaş