Şehit askerin son mektubu...

Konu, 'Vatan Şiirleri' kısmında Asi_Prenses tarafından paylaşıldı.

 1. Asi_Prenses

  Asi_Prenses Daimi Üye

  Saygıdeğer babacığım ve anneciğim.

  Benim için üzülmeyin olur mu. Ben çok iyiyim. Buradaki rahatım da iyi. 2000 (İkibin) kişilik bir köydeyim. İlçeye çok yakın. Keçi deresinden Kumluca gibi. Köy gayet sakin, köyün ortasından bir çay akıyor. Çayın iki tarafında kavak tarlaları ve bahçeler var. Köy Arap köyüymüş. 4 tane şıh denilen bir adamlar var onlar sayesinde köyde pek olaylar olmuyormuş. Okulda 15 öğretmen varız. Bana birinci sınıfları verdiler. Çocukların bazıları Türkçe biliyor, bazıları hiç bilmiyor, sadece Arapça biliyor.

  Okulun lojmanı yokmuş. Köyün içersinden bir ev tuttum. Bu mektubu da anca yazabildim. Eve taşınmadan önce bir öğretmen arkadaşın evinde kalıyordum. Eve eşya olarak 1 tane çekyat, 1 tane masa, 4 tane sandalye, 1 kilim aldım. Birkaç tane eksikliklerim var, onları da ilerde yavaş yavaş tamamlarım.

  Babacığım aylığımı aldım ama hemen para gönderemedim. 6 milyon lira gönderiyorum. 1 milyon lirasını harçlık yaparsın. Televizyonda haberlerde söylüyorlar, öğretmenleri de öldürüyorlar. Siz benim için dua edin ben de biraz dikkatli olurum Allahın izniyle hiçbir şey olmaz inşallah. Keçideresine telefon edin diye Ankara’ya telefon etmiştim. Belki haber almışsınızdır. Bundan sonra da fırsat buldukça ben haber yollamaya çalışırım. Benden haber alamazsanız merak etmeyin olur mu. Devamlı mektup yazamam okunur belki. Devamlı telefon da edemem. Nizamettine mektup yazamıyorum. Ona yazın kusura bakmasın. İki üç ay sonra parası bitmeye başlayınca ben size gönderirim sizde ona gönderirsiniz.

  Selamlara gelince beni soran herkese selamı var. rahatı da iyiymiş, aylığını alınca bize para gönderdi deyiverin. Sizlerinde hepinize ayrı ayrı selam eder, ellerinizden öperim. Haber, mektup alamazsanız merak etmeyin.
  Oğlunuz Erol Ercan

  MEKANIN CENNET OLSUN SEHİDİM….

  (alıntı)
   
 2. seyduna_34

  seyduna_34 Daimi Üye

  ruhu sad olsun tum sehıtlerımızın....yakınlarında sabır dılıyorum zor bı durum allah bu acıyı yasatmasın artık kımseye...emegıne saglık ..
   
 3. Asi_Prenses

  Asi_Prenses Daimi Üye

  tşşkr ederim.... Bir hadis paylaşmak istiorum... ''ve siz Allah yolunda ölenlere ''ölüler'' demeyin...Hayır onlar diridirler, Lakin siz sezemezsiniz... ''
   

Sayfayı Paylaş