Samsung Galaxy S4 Talep Rekoru Kırdı

Konu, 'Bilim ve Teknoloji' kısmında dilokullari tarafından paylaşıldı.

 1. [​IMG]


  Samsung şirketinin, smart phone´lara örnek olacak nitelikteki en son modeli Samsung Galaxy S4, Android 4 işletim sisteminin en güncel versiyonu olan Andorid 4.2.2 Jelly Bean ile çalışmaktadır. Samsung markası, en son tasarımı Galaxy S4 ile çıtayı oldukça yükselterek diğer akıllı telefon markalarının gücünü bir hayli zorladığı söylenebilir. Cep telefonu ekran genişliğini yükselterek ve cihaza özel yazılımlar yükleyerek Samsung markası, en yeni modeli Galaxy S4 ile Apple iPhone çizgisinden yavaş, yavaş uzaklaştığını gösteriyor.
  Galaxy S3 tasarımı ile kıyaslandığında Samsung Galaxy S 4 akıllı telefonunun becerileri maksimuma ulaşmışa benziyor: 5" ile çok daha büyük ekran, 1080p ile daha yüksek ekran çözünürlüğü, 2.600 mAh ile daha uzun şarj ömrü ve 1.9GHz (dört çekirdekli) veya 1.6GHz (sekiz çekirdekli) işlemcisi ile daha hızlı işlem kapasitesine sahiptir.
  İlk izlenimde bir önceki tasarıma benzese de, yalnızca büyümüş olması değil, aynı zamanda daha hafif ve ince olduğu da görülebilmektedir. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Samsung Galaxy S4´ü tam olarak GS3 ile Galaxy Note arası bir yerde yerleştirmek mümkün.
  Siyah renginde de beğeniye sunulan Samsung Galaxy S4 güzel tasarımına rağmen, görünümü ile yine de diğer markaların ortaya koyduğu zarif tasarımlı telefonlarla girdiği yarışta biraz daha geri planda durmaktadır.
  Ancak, Samsung firmasının plastik ürün kullanmasının arkasındaki hikmeti, akıllı telefonun bu sayede çok daha hesaplı ve uzun ömürlü olması ile kısıtlı değil. Samsung Galaxy S4 tasarımda kullanılan malzeme sayesinde, 1920x1080 px çözünürlüğe sahip 5 inç HD Super AMOLED ekran azami aydınlıkta renklerin bir hayli canlı görünmesini sağlamaktadır.
  Uzun lafın kısası Samsung firması; Galaxy konseptini ön sıralara ulaştırmak için gerekli her şeyi yerine getirmiş olduğu söylenebilir.
  Dünya çapında yankı uyandıran bu yeni model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden s4 galaxy için bir ön sipariş web sayfası hazırlamıştır.. Sevgiler
   

Sayfayı Paylaş