Marmara Bölgesi

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Tolga tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga

  Tolga Yeni Üye

  Marmara Bölgesindeki Alevi Köyler
   
 2. CeSuR__PRENS

  CeSuR__PRENS Daimi Üye

  Tekirdağ/çorluda alevi köyleri %20 lerdedir ayrıca bulgaristan göçmenlerindede müthiş alevi var çorluya cem evi yapılmıştır ben marmarda bir çok yeri gezdim ama herhalde en büyük cem evi burasıdır. Unutmadan arkadaşlar çorluda alevi oranının çok yüksek bir bölümü tokat lıdırdan oluşmakta cem evindede çok emekleri vardır.. TÜM TOKATLILARA SAYGILAR
   
 3. kzl.deli

  kzl.deli Üye

  Sevgili canlar, Marmara bölgesi'nde alevillik araştırmaları yapan değerli araştırmacılarımızdan Refik Engin'in makalelerini mutlaka okumalıyız. Bu kıymetli araştırmacımızın tespitlerini http://www.refikengin.com/ sitesinden takip edebilirsiniz.

  Ayrıca bende bir Karadonlu olarak Ağuiçen ocağından olsamda, Alvanlar köyü (Yablanova/Bulgaristan) mensubu olarak Kızıldeli'nin (Seyit Ali Sultan) evladiye kolunu temsil eden ''Ali Koç Baba'lı'' yım. Karadonlu can Baba'nın temsil ettiği Ağuiçen ocağı tunceli'nin Hozat ilçesinde olmasına rağmen Karadonlu türkmen aşiretinin Balkanlar'a kadar uzanması ise üstünde durulması gereken bir konudur.
  Hazar denizinin kıyısında bulunan ''Balkan'' adlı dağların bir örneğinin Trakya'da Koca Balkan olarak karşımıza çıkması da, birilerinin ''aleviler Orta Asya'dan değil mezepotamya'dan geldi'' iddialarının aksine, bizlerin Orta Asya menşeli bir ulus olduğumuzun, kanıtıdır.

  Saygılar..
   
 4. devran

  devran Yönetici

  eyvallah can .
   
 5. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  eyvallah..
   

Sayfayı Paylaş