John perkıns ; bir ekonomik tetikçinin itirafları ...

Konu, 'Serbest bölge' kısmında enelhak tarafından paylaşıldı.

 1. enelhak

  enelhak Super Moderator

  [​IMG]

  SİZE BİR YERLERDEN TANIDIK GELECEK Mİ BAKALIM !

  Sene 2005, Türkiye ile alakası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor
  Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız
  Sonra onlara arabalarımızı satarız
  sonra bankalarını satın alırız
  o bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız
  Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle.
  O ülkeye Dünya Bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje´ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

  Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır.. Aslında insanların işine yaramayan bi yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır .. O ülkedeki birileri de nemalandırılır. . Toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler..

  Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki: ‘Bize büyük borcunuz var. Ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin! Askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Milletler´de bizim için oy verin!. Elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!

  Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili üçlü dörtlü bir darbeler serisidir…  VİDYO 1 :
  [video=youtube_share;RdKuqywQU6U]http://youtu.be/RdKuqywQU6U[/video]


  Sizler duble yollar yapılıyor diye sevine durun!..
   
 2. enelhak

  enelhak Super Moderator

  VİDYO 2 :
   
 3. enelhak

  enelhak Super Moderator

  VİDYO3 :
   
 4. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Daha öncede bunun tartışmasını arkadaşlarla yaptıımızda sözlerimin doğruluk payını güçlendirdi bu video, belgelerle.. itiraflarla... Köle sisteminin bugün ki Türkiyede hızlı ama görünmez bir şekilde ilerlediğininde ispatı ... Emperyalizmin çatısı altında kökleşmiş bu pozisyon dünyanın başına bela olduğu gibi ., Dünyaca uygulanan ve uygulandığında da zevk alan bir şeklide servis ediliyor .. !!! Emeğine Sağlık Can ...
   
 5. enelhak

  enelhak Super Moderator

  Evet değerli Can insanları kullanmanın en kestirme ve keskin yolu onları borçlandırmak ve kullanmaktır. Bu hep böyle olmuş ve böyle devam edecektir çok yazık :( ...
   

Sayfayı Paylaş