islam ile ilgili siteden bir yazı. ÖNCE SOSYALİST OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞIN EMAİL'İ

Konu, 'Alevilik Genel' kısmında Alevi_Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Alevi_Kaptan

Alevi_Kaptan Admin Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    221
    ÖNCE SOSYALİST OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞIN EMAİL'İ

I. MESAJ

"Sayın site moderatörü veya moderatörleri...öncelikle belirteyim "islam ve solun yanılgıları "bahsinde ifadeleriniz nesnellikten uzaktır...ben SOL görüşlü bir insanım denebilirki SOSYALİSTİM ama MATERYALİST değilim yani ATEİST değilim çevremdede benim gibi bir sürü insan var..Sol hakkında ki görüşlerinzi tamamen ÖNYARGILIDIR...

bahsi geçen kitapları okudum(Din bu,Şeriat ve kadın,Türkler nasıl müslüman oldu vs..) yazarın uslubuna katılmyabilirim ama değindikleri noktaların büyük bir kısmı doğrudur özellikle HADİSLERLE ilgili olanı ...hadis konusunda yeteri derecede bilgi sahibi olduğuma inanıyorum (sahih-i buhari ,Müslim,Tırmizi,gazali, gibi hadis uzmanlarının ve icamanın yanısıra ibn-i hişam ,Taberi gibi tarihçileirn kitaplarını da okudum...Sol görüşlü olmanın temel şartı OKUMAKTIR..Siz aksini düşünseniz de)

uydurma hadislerin bidatların sünnet akaidi uyarınca DİN haline geldiğinin belki YANLIŞ bir uslupla açıklanıyor olması yadırganmamalı adamlar zaten söylüyor Ateistim diye ...bakın Kendini açıklayandan korkmayın "YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL" Münafıktan korkun...onlara cevap adına yazdıklarınızın bir çoğu usluba yöneliktir oysa Ateist bir insan Hz. Muhammed demez ki...bu onun için bir çelişki olur-tutarsızlıktır önemli olan KİMİN SÖYLEDİĞİ DEĞİL NE SÖYLEDİĞİDİR...

Buharideki -Gazali deki UYDURMA HADİSLERİDİR Miraç ta namazın 5 vakitten 5 vakte nasıl indirildiği gibi...Peygamberin Anne-Babasının KAFİR olarak gösterilmesi gibi bu hadislerin hepsi Buharide -Müslim de mevcuttur...Mezhep imamları arasın da ALLAHI GÖRDÜM diyenler vardır...meseleyi daha detaylıca da yazabilirim ...buradan SOSYALİZME geçmek istiyorum SOSYALİZM bir sistemdir Ekonomik bir sistemdir Sosyolojik boyutuda vardır Felsefe boyutu da yalnız DİN KARŞITI değildir Din meselesine girmez MATERYALİZM ise bir FELSEFEDİR Sosyalizmle karıştırılmaması gerekir KOMÜNİZM ise Sosyalizmin son aşamasıdır ve Dünyada uygulanmış bir model değildir çünkü komünimde devlet olmaz ordu olmaz ileri bilinçte insanlar vardır ütopik bulunabilir doğrudur yalnız bilimsel gelişmelerde ÜTOPİKTİ unutmamak gerekir...

Sistemlerin de ahlakı vardır Sosyalizmin ahlakı Bireyin insanca yaşaması üzerine şekillenir Emeğin kutsallığı vardır Sosyalizmde FAİZ olmaz SÖMÜRÜ yoktur PİYANGO vs..gibi Alın teri dökmeden para kazanmak yoktur kadının META olarak görülmesi yoktur...mülkiyet hakkından istifade ederek rant sağlamak yoktur... İnsan hayatta herşeyi okuyup araştırmalıdır ondan sonra yargılamasını yapmalıdır uslup olarak bahsettiğiniz ve eleştirdiğiniz yazarlara katılmıyorsam da (ki sizden onlardan pek aşağı kalmıyorsunuz...hakaret babında önyargı babında özellikle Deniz Gemiş -Che vs tanıtırken olan görüşleriniz sizin önyargılarınızla şekillenmekte olduğu aşikar oysa onlar KENDİNİ HALKI İÇİN FEDA ETMESİNİ BİLMİŞLERDİR ki bu da bir erdemdir becil-Egoist-çıkarcı değillerdi isteselerdi çok yüksek mevkiler de gelebilirlerdi...ki CHE bakanlığı bırakmıştır Dünyada yapılan iyiliğinde -kötülüğünde bir mükafatı vardır mükafatını verecek olan ise siz değil Cenab-ı Haktır onların ne olacağına siz karar veremezsiniz)

DÜRÜSTÇE kendileirini açıklamalarını TAKTİR ederim insan en azından şöyle düşünmeli DÜŞMANIM DA OLSA MERT OLSUN ....MÜSLÜMAN OLMAK KOLAY DEĞİLDİR ...şekli ibadetlerle müslüman olunmaz inancını hayatına uygulamak Dürüst yaşamak onurlu yaşamak insana yakışır şekilde yaşamak gerekir zalime boyun eğmeden mazlumun yanında olmayı gerektirir güçlünün değil haklının yanında olmayı gerektirir...bunları yapmak kolay bir şey değildir Dünya bir sınavdır Bakalım bu sınavı kim nasıl geçecek?...Allah doğrunun yanındadır sizlere tavsiyem önce araştırın sonra yargılamalarda bulunun önyargılı olarak yaklaşmanız ne size ne de başkasına bir şey kazandırmaz KENDİNİ BİLEN RABBİNİ BİLİR....

E-MAİL : sosyalist ...

CEVABIMIZ

SELAM DOSTUM!

SOSYALİST DOSTUM ,DİYORSUNUZ Kİ "Sol hakkında ki görüşleriniz tamamen ÖNYARGILIDIR..."AMA DAHA SONRA AYNI ÖNYARGIYI SİZ BİZLERE KARŞI YÖNELTİYORSUNUZ.OKUMADAN ARAŞTIRMADAN BU SİTENİN HAZIRLANDIĞINI SÖYLEYEBİLİYORSUNUZ...BİZ ÖNYARGILI OLABİLSEK "SİTEMİZE GELEN ELEŞTİRİLERLE İLGİLİ BİR BÖLÜM AÇABİLİR VEYA ZİYARETÇİ DEFTERİNDE YAZILARINIZI SAKLAR MI İDİK...?AYRICA :ŞİMDİ HESAPLADIM TAM 14 YILDIR SOL İDEOLOJİYİ YAKINDAN-İÇİNDEN-DIŞINDAN-...HER YÖNÜ İLE İNCELEMİŞ BİR KİŞİ OLARAK BU İTHAMLARI FAZLA AĞIR BULDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM!

DİYORSUNUZ Kİ "onlara cevap adına yazdıklarınızın bir çoğu usluba yöneliktir" BURADAN ŞUNU ANLIYORUM Kİ ,SİZ SİTEMİZİN BELLİ DOSYALARINI OKUDUNUZ..SİTEMİZİN İSLAM VE KADIN ,KUR'AN VE BİLİM, DARWİNİZM...GİBİ BÖLÜMLERİ HEP O KESİME YÖNELİK CEVAPLARDIR!ONLARIN FİKİRLERİNİ BİLMEDEN ,ESERLERİNİ OKUMADAN NASIL ONLARA CEVAP VERİLEBİLİR Kİ İNSAN ..!?

DİYORSUNUZ Kİ "(sahih-i buhari ,Müslim,Tırmizi,gazali, gibi hadis uzmanlarının ve icamanın yanısıra ibn-i hişam ,Taberi gibi tarihçileirn kitaplarını da okudum...Sol görüşlü olmanın temel şartı OKUMAKTIR..Siz aksini düşünseniz de)"ALLAH'A İNANIYORSUN GÜZEL! ALLAH ADINA SÖYLE HEPSİNİ KİM OKUYABİLİR, KİM BİR ANSİKLOBEDİYİ BAŞTAN SONA BİTİRİR Kİ ?HEM DE BUHARİ - MÜSLİM...VS... DEKİ ADLARINI DUYDUM VEYA BİR İKİ KERE KARIŞTIRDIM TAMAM...AMA HEPSİNİ OKUDUM, BİRAZ FAZLA İDDİALI BİR CÜMLE,...

DİYORSUNUZ Kİ " SOSYALİZM bir sistemdir Ekonomik bir sistemdir Sosyolojik boyutuda vardır Felsefe boyutu da yalnız DİN KARŞITI değildir Din meselesine girmez MATERYALİZM ise bir FELSEFEDİR Sosyalizmle karıştırılmaması gerekir KOMÜNİZM ise Sosyalizmin son aşamasıdır ve Dünyada uygulanmış bir model değildir çünkü komünimde devlet olmaz ordu olmaz ileri bilinçte insanlar vardır ütopik bulunabilir doğrudur yalnız bilimsel gelişmelerde ÜTOPİKTİ unutmamak gerekir..." SOSYALİZM HEM DİN KARŞITI DEĞİL HEM BİR ADIM SONRASI DİNSİZLİK HEM DE TAM ANLAMI İLE - MATERYALİST VE ATEİST CİNSİNDEN!-

HAYIR HER SİSTEM-İDEOLOJİ BİR DİNDİR VE HER DİNDE BİR İDEOLOJİDİR İŞTE SİZİN İTİRAFINIZ ; "Sistemlerin de ahlakı vardır " AHLAKI VAR, KİTABI VAR ,İDEOLOĞU VARDIR, MADDESİ VARDIR MANASI VARDIR ... YANİ - BATIL - DİN !

YİNE İDDİANIZ "Deniz Gemiş -Che vs tanıtırken olan görüşleriniz sizin önyargılarınızla şekillenmekte olduğu aşikar oysa onlar KENDİNİ HALKI İÇİN FEDA ETMESİNİ BİLMİŞLERDİR ki bu da bir erdemdir becil-Egoist-çıkarcı değillerdi.."ONLARA "BENCİL " SIFATINI BEN DEĞİL BİZZAT YOLDAŞI OLAN BİR SOLCU SÖYLÜYOR YAZIMIZI BİR DAHA LÜTFEN OKUYUNUZ!..."Dünyada yapılan iyiliğinde -kötülüğünde bir mükafatı vardır mükafatını verecek olan ise siz değil Cenab-ı Haktır onların ne olacağına siz karar veremezsiniz" ADAM SON NEFESİNDE BİLE DİNE KARŞI KİNİNİ GÖSTERDİ VE DİNİ TELKİNİ REDDETTİ, SİZ ONU NEREDE İSE ONUN İNANMADIĞI CENNET'E KOYACAKSINIZ. ..CENNET KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL , ALLAH KORUSUN , BU YAZILARI YAZAN DA CEHENNEM'LİK OLABİLİR SONUNDA, AMA CENNET'TE ANCAK HAK EDENLERE VERİLİR.ÜLSER OLAN İÇKİ İÇMİYOR DİYE VEYA SOĞUKTAN BAŞINI KAPATAN SEVAP ALMAZ , NİYET VE KİM ADINA İŞ YAPTIĞINDA ÖNEMLİ , DİNSİZLİK ADINA MI , DİN ADINA MI...?!

SİZ BENCE ŞU DOSYAYI BİR DAHA OKUYUN : Sosyalistler İslamcı Olmalı

SİZ İSLAMCI - BU LAFIZI SEVMEMEKLE BERABER KULLANIYORUM ...- OLMASI GEREKENLERDENSİNİZ BENCE...

... "MÜSLÜMAN OLMAK KOLAY DEĞİLDİR ...şekli ibadetlerle müslüman olunmaz inancını hayatına uygulamak Dürüst yaşamak onurlu yaşamak insana yakışır şekilde yaşamak gerekir zalime boyun eğmeden mazlumun yanında olmayı gerektirir güçlünün değil haklının yanında olmayı gerektirir...bunları yapmak kolay bir şey değildir Dünya bir sınavdır Bakalım bu sınavı kim nasıl geçecek?...Allah doğrunun yanındadır " CÜMLELERİNİZE AYNEN KATILIYORUZ!

" sizlere tavsiyem önce araştırın sonra yargılamalarda bulunun önyargılı olarak yaklaşmanız ne size ne de başkasına bir şey kazandırmaz " CÜMLELERİNİ LÜTFEN KENDİNİZ ADINA DA OKUYUNUZ, SELAM VE SEVGİLER

II. MESAJ ( KOYU RENKLİ CÜMLELER BİZE AİTTİR!)

"çünkü Vahşi ve Tekelci Kapitalizm yaşanmadan Çarlık Rusyasından Sosyalizme geçildiği için... (14 sene incelediğinize göre bunu da bilmeniz gerekir di)"

GÜZEL KARDEŞİM BU MAZERETİ İLERİ DAİMA SUNUYORSUNUZ!-1 SENEDİR İNCELEDİĞİM İÇİNDE BİLİYORUM, HATTA KOMÜNİZM DOSYAMIZDA BU CÜMLE AYNEN GEÇİYOR , LÜTFEN TARAFSIZ OLALIM, -BEN PEK ÇOK SOL MİLİTAN VE TARAFTARDAN DAHA İYİ SOL İDEOLOJİYİ , TEORİ VE PRATİĞİ İLE BİLİYORUM İDDİASINI HER ORTAMDA İLERİ SÜRÜYORUM , VE SÜRMEYE DEVAM EDECEĞİM!-

SOL ; KAPİTALİZM YAŞANMADAN KOMÜNİZME GEÇİLDİĞİ İÇİN RUSYA'DA ÇÖKTÜ İDDİASI İSE TEMELSİZ BİR İSNAT BENCE .NE YANİ YAŞANSA NE OLACAKTI.!50 SENE SONRA YENİ GELEN NESİL YİNE ESKİ VAHŞİ KAPİTALİZMİN ÇİRKİN YÜZÜNÜ UNUTACAK VE YİNE O SİSTEM ÇÖKECEKTİ ÇÜNKÜ ZALİM İDEOLOJİLER ASLA YAŞAYAMAZLAR! HA ŞU SÖYLENEBİLİR KOMÜNİZM DEN KAÇAN DOLUYA TUTULDULAR YANİ VAHŞİ KAPİTALİZME YAKALANDILAR O DOĞRU !ÇÜNKÜ KOMÜNİZM KAFİRLİKTİR, AMA KAPİTALİZM MÜNAFIKLIK ;İSLAM'A GÖRE MÜNAFIKLAR KAFİRDEN DE DAHA AŞAĞILIKTIR!

SİZİN SOLCULUĞUNUZ "ANADOLU SOSYALİZMİNİ" HATIRLATIYOR BANA... BİRAZ NUREDDİN TOPÇU'DAN BİRAZ M. ALİ AYBAR'DAN BİRAZ FAİK BERCAVİ'DEN...

"sevgili kardeşim Sosyalizm hakkında ki değerlendirmeniz pratikte ki YANLIŞ uygulamalardan kaynaklanmaktadır Sosyalizm Bireyin düşüncelerine DEĞER verir inancına da karışmaz fakat dünyevi işlere de dini sokmaz zaten Devrimle geldiği için alt yapısal olarak bu konumda sıkıntıya düşülmez Büyük çoğunluğun katılımıyla gerçekleşen bir olgudur azınlığın haklarına saygı esastır..."

ALTI ÇİZİLİ CÜMLELERE DİKKAT!HEM PRATİĞİ YANLIŞ DİYORSUNUZ HEM HALKÇA DESTEKLENİR DİYORSUNUZ SOSYALİZM;YANİ YANLIŞLAR,DİN DÜŞMANLIKLARI TEORİDE YOK GİBİ GÖZÜKSE DE UYGULAMADA ,PRATİKTE HEP DİN DÜŞMANLIĞI ŞEKLİNDE TEZAHÜR ETMİŞTİR!NEDEN ÇÜNKÜ İSLAM'DA OLDUĞU GİBİ BAŞKA DİNDE OLANLARA VAR OLAN MÜSAMAHA ,BAŞKA DİN-BAŞKA İDEOLOJİLERDE YOKTUR.DİĞER İDEOLOJİLER BASKI ,TEHDİT,YANILTMA İLE ,ZORLA KENDİ İNANÇ-İDEOLOJİLERİNE İNSANLARI GİRMEYE ZORLAR AMA İSLAM" LA İKRAHE FİDDİN.DİNDE ZORLAMA YOKTUR" AYETİ İLE ZRLAMA İLE MÜSLÜMAN YAPILMAYA KARŞIDIR, ŞİDDETLE REDDEDER!

"İNSAN HER DÜŞÜNCEYİ İDEOLOJİYİ İNCELEMELİDİR çünkü;HER DÜŞÜNCE İÇİNDE İYİ BİR YAN VARDIR"HER İDEOLJİNİN İYİ BİR TARAFI VARDIR Kİ İNSANLARI CEZBEDER AMA ASIL TEHLİKELİ OLANLARDA İÇLERİNDE DOĞRUYU BARINDIRAN YALNIŞLAR DEĞİL MİDİR?!İNSANLAR DOĞRU TARAFININ CAZİBESİNE TAKILIP YALNIŞ TARAFLARININ FARKINA VARAMAYABİLMEKTEDİRLER!

"ayrıca TARAFLI davranışınıza bir örnek olarak şunu verebilirim iran devrimi sırasında Sol ve islami çevreler şah'a karşı işbirliği yapmışlardır fakat solcuların akıbeti KEPÇELERE ASILMAK olmuştur sizin yansıttığınız şekilde "İKTİDARDAN UZAKLAŞTIRILMAK"değil...Mısır daki durumu aktarırken (ki mısır Sosyalist falan değildir Arap sosyalist akımı Nasyonel Sosyalizmdir-ırkçıdır BAAS partisi gibi...)islamcılara işkence yapıldığını söylerken İran da yapılanı Yumuşatmak nasıl algılanabilirse öyle algılamanızı istiyorum (vicdanınıza havaledir) "

LÜTFEN ÖNYARGISIZ YAZIMI OKUYUNUZ.SONUNDA NE DİYORUZ,"TARİHTE OLANLARI BIRAKIP ŞİMDİ NE YAPABİLİRİZ ONA BAKALIM !"DİYORUZ YANİ NE İRAN2DA OLANLARI NE DE MISIR'DA OLANLARI SAVUNUYOR VEYA YUMUŞATIYORUZ HATTA EMİN OLUN ASIL AMACIMIZ : AŞIRI SOLCULARIN İSLAMİ KESİMLE İTTİFAK YAPANLARA SÖYLEDİĞİ "İRAN ÖRNEĞİNİ UNUTMAYIN " HATIRLATMASINA BİR REDDİYE OLSUN DİYE YAZILMIŞTIR BU YAZI ! - YORUMU VİCDANINIZA HAVALE EDİYORUZ!-

"Deniz Gezmiş -Che bahsinde insanları eleştirebilirsiniz bu gayet normaldir (zaten biz de elştiriyoruz her ne kadar da İDOL olsalar da İNSAN olarak yaklaşır ve eleştiririz yani anlayacağınız KUTSALLIKLARI falan yoktur.."

ALLAH ADINA,LÜTFEN! ; NESNELLİK,OBJEKTİFLİK,SOMUT YAKLAŞIM ADINA....LÜTFEN HANGİ SOSYALİST-ATEİST-KOMÜNİST İLE KONUŞMUŞ İSEM BANA HEPSİ DENİZ'İ SAVUNMUŞTURLAR...!AMA HEP AYNI MANTIKLA:BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR!AMA BENZERİNİ YAPMAYA ÇALIŞAN KARŞI FRANKSİYON OLUNCA TÜ KAKA!NE ZAMAN Kİ DENİZ SOLDA EN AZINDAN SİZİN KADAR ELEŞTİRİLİRSE O ZAMAN SUBJEKTİVİZMDEN UZAKLAŞMAYA BAŞLAMIŞ OLACAKTIR SOS İDEOLOJİ, DİYE DÜŞÜNÜYORUM BEN! AMA ŞU AN SOL DENİNCE , BENİM GÖRDÜĞÜM Kİ OBJEKTİF OLDUĞUMA İNAN LÜTFEN , GÖZÜKEN SADECE PATİNAJ,DEJENERASYON,GÖSTERİŞ VE SÜİSTİMAL, LAF SALATASI VE STATÜKOYU KORUMA!

"Çin ise Maoist tir Kültür devrimi gerçekleştirlmeye çalışılmıştır gelinene noktada ASKERİ DİKTA SİSTEMİ Hakim olmuştur şimdiler de...Sevgili Webmaster sizin mantalitenizle olaya yaklaşırsak eğer Afganistan daki TALİBAN sistemi Suudi arabistan daki Vehhabilik,Moritanya islam cumhuriyetindeki KÖLELİK SİSTEMİ,sudan vs deki islami sistemler'e bakıpta İSLAM'I TALİBANLA mı değerlendirelim.....pratik olarak verebileceğiniz örnekler nedir? yoksa Ali Bulaçın Medine vesikası 'nı Sistem olarak yada ideoloji olarak sunmaya çalışması gibi(ki medine vesikası farklı dinlerin aynı alanda farklı hukuklarda yaşama sistemidir HUKUKSALDIR...İDEOLOJİ DEĞİLDİR)yoksa Ali ŞERİATİ nin Devrimci İslam yaklaşımını mı islamın ideolojisi sayacaksınız... "

KOMÜNİZM BİR İDELOJİ DEĞİL ÜTOPYA'DIR , VAR OLMASI İMKANSIZ BİR HAYAL - KABUS CİNSİNDEN!-HİÇ VAR OLMAMIŞTIR ,VAR OLAMAZDA ,RUH'U , ALLAH'I,AHİRETİ İNKAR SOLUN EN BÜYÜK ÇIKMAZLARININ BAŞINDA GELİR.SOL-SOSYALİZM-ATEİZM-KOMÜNİZM-...BUNLAR SADECE - EĞER BAŞ İDEOLOG MARX'I HAREKET NOKTASI ALACAKSAK - BİRERE AŞAMADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR...! YANİ BEN SOSYALİSTİM AMA ATEİST DEĞİL ,VEYA SADECE SOSYALİSTİM DEMEK "MARX BİR YERLERDE HATA YAPTI " SONUCUNA BİZLERİ GÖTÜRÜR...O ZAMAN ŞU SORU SORULMALIDIR "HATANIN SON SINIRI NERESİDİR?..."İSLAM İSE TARİHTE VAR OLMUŞTUR,UYGULANMIŞTIR,ŞİMDİ UYGULANMIYOR ÇÜNKÜ KOMÜNİZM ORTAYA ÇIKIP ,İLERLEYİP ,ÇÖKMESİ BİLE DAHA İKİ YÜZ SENE SÜRMEDİ , İSLAM ALEMİ İSE ANCAK 200 SENEDİR GERİLEMEDE ....YANİ SOLUN EN GÜÇLÜ VE EN ZAYIF ANLARININ TOPLAMI KADAR BİR SÜRE İSLAM ŞERİATININ (KİSMİ) UYGULAMALARININ OLDUĞU DEVLETLERİN ÇÖKÜŞÜ KADAR ANCAK VAR OLABİLMİŞLERDİR,... YANİ EN ZAYIF OLAN ASRIMIZIN MÜSLÜMANLIĞI TARTIŞMALIDIR,"BİR ELİMİZDE KADEH BİR ELİMİZDE KUR'AN VARDIR" GÜNÜMÜZ MÜSLÜMANLARINDA...İNSANLARININ UYGULAMALARI DEĞİL TARİH BİZİM ŞAHİDİMİZDİR... İSLAM'IN ÜSTÜN OLMASI HUSUSUNDA DELİLLERİMİZ İÇİN .TIKLAYINIZ:* İSLAM BARIŞ DİNİDİR- İSLAM DEVLETİ ÜTOPYA DEĞİLDİR-NE KADAR MÜSLÜMANIZ-İBRETLİK GAZETE HABERLERİ - İSLAMİ EMİRLER,HÜMANİZM ,DEMOKRASİ...ADLI DOSYALAR!

"tarikatlerden bunların bankalarından finans kuruluşlarından KAR PAYI adı altındaki FAİZ den ...konya merkezli holdinglerin nasıl buhar olup uçtuğunu sayının 90 dan 8(sekiz)indiğini"

BAHSEDİYORSUNUZ.ADAMIN ALİNİ BAĞLAMIŞLAR ,SONRA "HADİ VURSANA ,KORKAK!" DİYORLAR...! VEYA TAŞLARI BAĞLAMIŞLAR KÖPEKLERİ SALMIŞLAR ,SİZ HALA NEDEN YAPAMADILAR DİYORSUNUZ...?!KEŞKE İÇLERİNDE OLABİLSENİZDE O FİNANS KURUMLARININ , İSLAMİ HOLDİNGLERİN ÇEKTİKLERİNİ BİLEBİLSENİZ...AAAH AH! AMA MUTLU OLACAKSANIZ RAHATLIKLA İFADE EDEBİLİRİZ;ŞİMDİKİ FİNANS KURUMLARININ İSLAM'LA BİR İRTİBATLARI YOK.İSLAMİ HOLDİNKLERE GELİNCE SADECE BİR CÜMLE :SİZ 28 ŞUBATSÜRECİNDE YURT DIŞINDA MI İDİNİZ*YEŞİL SERMAYE DİYE " GÖZÜNÜN ÜZERİNDE KAŞIN VAR" DİYE ,KURT KUZU HİKAYESİNE DÖNDÜRÜLEN O YILLARDA SİZ NEREDE İDİNİZ ALLAH AŞKINA?...BİRAZ VİCDAN.

"vehhabi deyip tepi gösterenler!!! ...üç tank geçti kendilerini inkar ettiler demekki müfreze geçse Allah'ı inkar edecek bunlar) "

VEHHABİLERE TEPKİ GÖSTERENLERE BİZDE TEPKİ GÖSTERİYORUZ.HATTA Şİİ'LERE TEPKİLERE BİLE TEPKİLİYİZ!-EHLİ KIBLEYİ TEKFİR ETMEYİZ!-... 28 ŞUBATA YENİLMEDİK YEYİP FİNCANCI KATIRLARINI ÜRKÜTMEDEN KONUYU GEÇİYORUZ!...

"sosyalistler islamcı olmalı "değil Sevgili Dostum islamcılar SOSYALİST olmalı BENCE çünkü...İslamın pratiği sosyalizmle çelişmez ("karşıma kul hakkıyla gelmeyiniz" ..."komşusu açken tok yatan bizden değildir")kapitalizmle müslümanlık bir arada gitmez isteseniz de gitmez çünkü :Kapitalizm sömürüdür para üzerine kurulmuştur kar'a değer verir bugün çevrenize bakarsanız para üzerine dönüyor herşey Bakkala gidip te Allah Rızası için bana ekmek ver deyince veriyormu?verir mi?parayla satın alınan insanları görün...ŞİRK nedir bilirsiniz herhalde şirk Allah'a ortak koşmaktır...bugün şirk PARA dır.....sağlık-eğtim-iş-ev olanaklarının garantilendiğini düşünün hırsızlık-yolsuzluk-zina vs..gibi suçlar ne oranda düşer tahmin etmek zor olmasa gerek ..."

BİZDE AYNISINI SÖYLÜYORUZ ,SADECE İLK CÜMLEDE ISRARCIYIZ,SİZ GELİN İSLAM'A ÇÜNKÜ İSLAM'DA FAZLALIKLARINIZ TÖRPÜLENİYOR;İÇKİ İÇMENİZ, NAMUS ANLAYIŞINDAKİ UÇARILIKLARI,ALIŞ VERİŞE ÇİZİLEN KESİN YASAKLAR...VS VE EKSİKLERİNİZ İSLAM'LA TAMAMLANIYOR , ALLAH,AHİRET-SORUMLULUK!-,RUH, ...VS. ....SAĞLIK ,İŞ, EĞİTİM,EV...İSE İSLAM'IN ZEKAT SINIRINI TEŞKİL EDER, BU MALLARI OLAN ZEKAT VERİR OLMAYAN İSE ALIR...YANİ ONLAR İSLAM'DA ZATEN VAR!

"...zalime ses çıkarmayarak onursuzca yaşadıktan sonra müslüman olsa ne olur Budist olsa ne olur?... "

LÜTFEN, ZALİM BABA OLDUĞU İÇİN BEDİR SAVAŞINDA İLK MÜSLÜMANLAR BABALARINA ARŞI SAVAŞMIŞLARDIR, ZALİMLİK İLE İSLAM ASLA BİR ARADA OLMAZ!!!!!!!!!!!!!!İSLAM'DA NEMELAZIMCILIK,VURDUMDUYMAZLIĞA ASLA YER YOKTUR!HATTA BİZLER O KADAR BAŞKALARINI DA DÜŞÜNÜRÜZ Kİ SONUNDA BİZLERE KADIN DÜŞMANI DİYE BAKILIR BİLE OLMUŞTUR-İSLAM'DA KADIN HAKLARI DOSYASINA MÜRACAAT LÜTFEN ! İÇKİ NEDEN YASAKTIR, SEDD'Ü -Z ZERA - ZAAR-A ENGEL OLMA KURALI- NEDEN VARDIR!!!!???

DİKKAT EDİNİZ LÜTFEN ; LAİKLİK İLE İLGİLİ BİR ARA CÜMLENİZ VARDI SOSYALİZMLE İLGİLİ O KONULARA HİÇ GİRMEDİK!

" KURTULUŞ İSLAM'DADIR" , YETER Kİ ALLAH'A TAM MANASI İLE İMAN EDİP , O'NA İTEAT EDEBİLELİM.İSLAM 1400 SENEDİR VAR , MÜSLÜMANLAR ZELİL OLSA DA İSLAM DAİMA BİZLERE YOL GÖSTERECEK VE YENİDEN , İNANAN, İNANMAYAN TÜM İNSANLARIN KURTULUŞUNA VESİLE OLACAKTIR , DİYORUZ,

SELAMLAR,

http://www.islamiyetdini.com/sosyalcagri2.html alıntı adresi

2. seyduna_34

seyduna_34 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    EMEGINE SAGLIK KAPTAN BIRAZ KAFAM KARISTI AMA OKUDUM HEPSINI ...

3. sanem_62

sanem_62 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    esasen her iki tarafada hak verdiğimi belirtmek isterim ...

Sayfayı Paylaş