eğtim

Konu, 'Alevilik Genel' kısmında taşkın tarafından paylaşıldı.

 1. taşkın

  taşkın Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  79
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  ülkemizdeki aile eğtimi sizce yeterlemi değilse ne gibi çözümler getirmeli
   
 2. ertann

  ertann Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  bence yeterli cocugun ilk egitimini anne baba verir ve öle devem eder

  ilk egitim cok önemli kalıocı olur
   
 3. eLff

  eLff Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  yaw...ne aiLe eğtimi yaa..boşwersene kaç aiLee düşünüokii çocuunu fLn

  türkiede her 4 aiLeden yanLız 1i düşünüo yanii .....


  babam bi gün oo kızım nbr demez..:) nerde kaLdı eğğiitiMmmmm
   
 4. cem35

  cem35 Daimi Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  80
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  EGİTİM SART GARDESİM... :D
   
 5. maviliman

  maviliman Daimi Üye

  Kayıt:
  15 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  95
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  yeterli değil kesinlikle eğer yeterli olmuş olsaydı hergün ülkemizde bir şerefsizlik haberi duymazdık önlem alınmalı ama nasıl bir önlem alınacak ben onu bilemiyorum çünkü her ailenin yaşam biçimi yetiştirilme şartları farklı en önemlisi kirli vicdanlar nasıl temizlenirki vallahi ben bilemiyorum biraz zor ama eğer öyle bir okul filan varsa hemen açılsın valla çok iyi olur dünya çok kötüleşiyor. aile eğitimi çok önemli okul eğitiminden önce.
   
 6. zulcenah

  zulcenah Daimi Üye

  Kayıt:
  19 Aralık 2006
  Mesajlar:
  49
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  yetersiiiiiiiiz, biz babadan böyle gördük şeklinde bi aile egitimi nasıl yeterli olacak kiii ......
   
 7. seyduna

  seyduna Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  bu konuyla ilgili her kes bişeyler söyler ama üretime gelince herkes susar yoz kültür almış başını gidiyor kavehaneler meyhaneler ağzına kadar dolu herkeste bir feryat figan sorsanız cocuğunuza günde kaç saat ayırıyosunuz emimi çoğu hiç ayırmıyordur işin aslına bakarsanız cok yer var aile rehabilitasyon merkezleri çocuk gelişim merkezleri bu konuya gönül vemiş denekler ki o derneklerden birine üyeyim işin özü ne biliyomusunuz her kes hatayı dışarıda arıyor hiç kimse kendine bakmıyor sorsanız magazini saçma sapan programları izlemiyosunuz diye... kusara bakmayın bal gibide izliyosunuz ve izlerken çocuğunuzada izletiyosunuz daha neler var herkes önce kendine baksın tarafsızca eğrimi yoksa doğrumu olduğuna
   
 8. huseyin mert

  huseyin mert Daimi Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2007
  Mesajlar:
  192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  cocuğun karekteri aile eğitimine bağlıdır cocuguna ne ögretirsen o sekil gider ülkemizde aile eğitimi tam olarak veriliyormu tabiki hayır özellikle doğu kesimi
   
 9. yorum62

  yorum62 Daimi Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  211
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  şimdi canlar ilk egitim temeli aileden başlar ailenin verdigi egitimde eger kendini yeteri kadar geliştirmişse ona göre egitim alırsın yani kültürel anlamda aile kendini iyi bir konuma getirmişse ona göre bir egitim ve düzen verilir ama bugun ülkemizde egitim pek o kadar olumlu degil bence aslında aileler al çantanı git okula demekle yetiniyo bu onların suçu degil çünkü bu ülkede egitim sorununu yanında geçim sıkıntısı var insanlar bişeler kazanmak için gece gündüz çalışıyor ama genede başaramıyorlar işte bu insanın kendisine yada ailesine verecegi herşey yansıyo bugun türkiyede okulu bırakıp ta çalışan bir çok insan var yada hiç okula gitmeyenler işte bu süreç içinde aile içine yansıyo yani egitimi sadece aile için yargılamamak gerek devletin vermiş oldu olanakları yada egitimide yargılamak gerek yani bugun ülkemizde aile içinde her hangi bir sorun olmazsa bunu kendi çokuklarına iyi bir şekilde yansıtır ama farklıysa tabi farklı bir şekilde yansıtır aslında aile içindeki yapı insanın ilk egitimini almasında çok önemli bir faftördür bence işte bu yüzden insan kendi yaşam ve ekonomik yapısını nasıl bir düzene koymuşsa bu düzen onun aile içinde verecegi egitime iyi yada kötü bir şekilde yansır....
   
 10. Guest

  Guest Misafir

  egitim anne baba başlar çocuk ne görürse onu yapar onu dogru beller kendine o yüzden önce anne baba sonra temel egitim :lol:
   
 11. gizem

  gizem Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2007
  Mesajlar:
  195
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  kesinlikle yeterli değil taşkın kardeş çünki türkiye de sadece okul ve sonrası düşünülüo okul ve öncesi değil oysa okul ve öncesi çok önmeli çünki ilk eğitim ailede başlar ve o eğitim çok kalıcıdır çocuk o eğitimi kolay kolay unutmaz yani türkiyede bu çok önemsenmeyen bir konu çünkü aileler bu konuyu hiç dikkate almıyolar bence artık bu konu gündeme alınsın !! !! !! !! !!
   
 12. kigi12

  kigi12 Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2007
  Mesajlar:
  443
  Beğenilen Mesajlar:
  96
  valla kendim suan tr de yasamiyorum ama ortami cok iyi biliyorum.. tr de aile egitiminin yeterli olmadigini dusunuyorum bende.. arkadasimizinda dedigi gibi magazin programlarini acip cocuklariyla birlikte izliyorlar, gecen seneye resmen damgasini vurmustu okulda islenen suclar, intiharlar, yaralamalar fln. hep özenti iste bunlar yada alinan örnekler iste malesef.. yani temiz toplum icin egitim sart, her kosulda yani..

  ben de 2 cocuk buyutuyorum, umarim allah utandirmaz...... :-o
   
 13. SÜLEYMAN

  SÜLEYMAN Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  107
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  ülkemizdew eğitim büyük bi sorum ve bu zihniyetle dahada sorun olur
   
 14. yasemin

  yasemin Daimi Üye

  Kayıt:
  4 Mart 2007
  Mesajlar:
  340
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Türkiye'de eğitim en büyük sorunlardan biri. Eğitim ailede başlar okulda devam eder. Ama aileler hayat şartlarından ve eğitimlerinden dolayı (Özellikle varoşlarda) eğitim verememektedirler.Asgari ücrete tabi köle gibi çalışan arkadaşlarım çocuğunu akşam eve geldiğinde yorgunum yemek yapacağım git odanda oyna yada oğlum ne çok soru soruyorsun diye çoğu kez susturmuştur.Ekonomik durumundan dolayı çocuklarını ne bir tiyatro nede bir sinemaya götüremeyen sosyal çevreye sokamayan evladını televizyona bağımlı kılan çok anne baba vardır.

  Bana göre her şeyin başı eğitim derken bunu sağlaması gereken devletede suç bulmak lazım yaşam standardı yükseltilmeli eşitlik sağlanmalı ve enflasyon sorunu çözülmelidir.Açıkcası eğitimde para ile oluyor bu devirde.Paran olmayınca okula gidemiyorsun kitap alamıyorsun. Ailelere suç bulmak en kolay gerçeklerden kaçış yolu.
   
 15. seyduna

  seyduna Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  arkadaşlar dikkat ettimde hatayı hep dışarda arıyosunuz elbette burada bir sürü suçlu var bunların başında eğitim sistemi geliyor cocuk zihni okula başladığında yüzde elliye kadar geriliyor ben katılmıyorum parasızlık geçim sıkıntısı gecenlerde gazetede okumuştum adam hamallık yapıyo bel fıtığı olmuş oğlu dünyanın en seçkin üniversitelerinden birini kazanıyor öss de geçmiş yıllarda çobanlık yapan bir kardeşimiz türkiye birincisi oluyor varoşlarda en fazla çalışan oniki saat çalışıyo istisnaları ayırıyorum neden yemek yaptığınız sırada bana yardım edermisiniz demiyosunuz yada yarım saat tv. bilgisayar v.s. yi bırakıp cok değil gel bakalım bu gün neyaptın bakıyım diye sormak cokmu zor bir örnek vardır aklımda olduğu kadarıyla yazacam babası cocuğuna diyoki hafta sonu seni sinemaya götürecem hafta sonu geliyo hadi baba bana söz verdin diyo sinemaya gidecektik babanın gitmeye hiç niyeti yok babanın gözüne gazete ekinin verdiği dünya haritası ilişiyor tamam diyo ve haritayı parçalara ayırıyor bunu birleştir ondan sonra gideriz ve rahatlıyor ne olsa akşama kadar yapamaz diyo çocuk on beş dakika sonra dönüyo baba şaşırıyor nasıl yaptın diyo çocuk çok basit diyo arkasında insan resmi vardı insanı düzelttim dünya düzeldi işin özü işe kendimizle başlamalıyız önce biz bi kendimizi düzeltelim kusara bakmayın biraz sert bir uslup olduama bahanelerin arkasına saklanmayalım çözüm üretelim suçlu ahmet mehmet demekten vazgeçelim adım atalım
   
 16. kigi12

  kigi12 Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2007
  Mesajlar:
  443
  Beğenilen Mesajlar:
  96
  hatayi disarda degil ailede buluyoruz zaten can, yani ailenin verdigi sevgi, sevkat, paylasim cok önemli diyoruz..
   

Sayfayı Paylaş