Dedeler, Ocakzadeler, Aşıklar, Sadıklar, Muhibler toplanıyor

Konu, 'Etkinlikler ve Duyurular' kısmında devran tarafından paylaşıldı.

 1. devran

  devran Yönetici

  Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Alevileirn inanç temelinde birliği için Türkiye´de ve Avrupa´da bir süredir yürüttüğü iştişare toplantılarının finalini 10-11 Eylül 2011 tarihlerinde Hacıbektaş´ta yapıyor. Konu ile ilgili olarak kişileri doğrudan toplantıya davet eden Ulusoy “bu toplantı sonucunda ileriye yönelik kararlarımızı belirleyeceğiz” dedi. Ulusoy´un davet mektubu şöyle:

  “Alevi-Bektaşi toplumunun inanç temelinde birliğini yeniden güçlendirmeye yönelik olarak sorunları ve çözüm önerilerinizi dinlemek üzere geçen Aralık ayından bu yana Anadolu ve Avrupa´da çeşitli kentlerde sayısı otuzu aşkın toplantı yaptım. Bu toplantılarda dile gelen tüm hizmet sahiplerine, Hacıbektaş´ta yapılacak genel bir toplantıda, bu önerilerin ele alınacağını ve temel sorunlarımız ile çözümleri üzerine ortak noktalarımızı belirleyip, Hacı Bektaş Veli Dergâhı etrafında birleşerek ilerleyeceğimizi belirttim.

  Genel toplantı için yapılan hazırlıkların vardığı bu aşamada sizleri, Cumartesi, 10 Eylül ve Pazar, 11 Eylül 2011 tarihinde Hacıbektaş´ta Kültür Merkezi´nde iki gün boyunca yapılacak bir toplantıya davet etmekten onur duyarım.

  Toplantı öğleden önce (10:00-12:00) ve öğleden sonra (14:00-17:00) olmak üzere toplam dört oturum halinde yapılacaktır. Toplantı sonuçları basına duyurulacaktır, ancak Alevi-Bektaşilerin iç toplantısı olduğu için basına kapalı olarak yapılacaktır.

  Her oturumunda, gündeme uygun olarak dergâhın görevlendirdiği bir can, dile getirilen sorun ve önerilerin bir özeti ile tartışılacak konunun ana hatlarını içeren bir sunum yapacaktır. Sonra söz alan canlar, bu gündem dışına çıkmadan çok kısa konuşmalıdır. Katılımcı sayısının çokluğu nedeniyle, söz alan konuşmacı sayısı ve konuşma süresi sınırlanmak zorundadır. Bu nedenle katılan canların ve kurumların görüşlerini önceden yazılı olarak hazırlamalarını ve konuşmalarından sonra oturum başkanlığına bunları teslim etmelerini rica ederim. Toplantıda söz alamasa da tartışılan konular üzerine yazılı görüşlerini iletmek isteyen canlar da yazılarını oturum başkanına vermelidir.

  İkinci günün son oturumu, ileriye yönelik kararlarımızı belirleyecektir. Bu oturum, ayrıca bu kararlarımız uygulamadaki kararlılığımızı da ortaya koyacaktır. Bugüne dek bu hazırlık çalışmalarında göreve alan canların hizmetleri kabul olsun. Başarılı bir toplantı için tüm gücümüzü birleştirelim.

  Aşk-ı muhabbetlerimle,”

  Veliyettin Hürrem Ulusoy
  Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini

  Gündem:
  10 Eylül, Cumartesi, 1. Oturum: Yapılan toplantılar hakkında bilgilendirme
  10 Eylül, Cumartesi, 2. Oturum: Örgütlenme, Dergâh´ta Birlik üzerine çözüm önerileri
  11 Eylül, Pazar, 1. Oturum: Acil Sorunlar, Hedefler ve İleriye yönelik çalışmalar
  11 Eylül, Pazar, 2. Oturum: Genel Değerlendirme ve Kararlar

  İrtibat: Dertli Divani: 0536.949 99 73 / [email protected] Ahmet Koçak: 0532.671 71 64 / [email protected]

  ' alıntı
   

Sayfayı Paylaş