Bir Şehidimizin ailesine ''son mektubu''...Ruhun şad olsun ŞEHİDİM....

Konu, 'Vatan Şiirleri' kısmında Asi_Prenses tarafından paylaşıldı.

 1. Asi_Prenses

  Asi_Prenses Daimi Üye

  Canlar gerçekten bu mektubu okurken ellerim buz gibi oldu....Bir ürperme geldi içime.....:(  Sana evlat acısı yaşattığım için beni affet anne!
  Biliyorum bana kızmıyorsun. Ama içinde yanan ateşle “ağıt” yakıyorsun anne. Ana yüreği bu. Biliyorum yüreğinde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramların bayram olmayacak bensiz. Mezarımın başında geçireceksin tüm bayramlarını. Mezar taşımı temizleyeceksin gözyaşlarınla.
  Düşman işgaline uğramasın bu topraklar anne. Dayan annem dayan! Ben seni şehitlerin arasında bekleyeceğim.

  O koca yüreğinde ateş yaktığım için beni affet baba!
  “Vatan sağ olsun!” derken sesin titreyecek biliyorum baba. Bayrağımıza bakarken “Vatan sağ olsun!” diyeceksin tekrar tekrar… Çocukluğumda bana anlattığın Çanakkale şehitlerine senden selam götüreceğim baba.

  Beni affet taze gonca gülüm, hayat arkadaşım!
  Seni genç yaşta dul bıraktığım için. Ben şehit oldum, sen şehit eşi. Dünya hayatında yokluğumun acısını yaşayacaksın belki…
  Tabutumun başında ağlarken “Doyamadım sana yiğidim!” diyerek gözyaşlarını damlattın tabutuma. Ben sana doydum mu sanıyorsun? Ya senin namusuna leke getirecek alçaklar ülkemi işgal etseydi! işte o zaman ben gerçekten ölmüş olurdum.

  Sizi “yetim” bıraktığım için beni affedin evlatlarım!
  O küçük ellerinizi tutup yanaklarınıza bir öpücük daha kondurmak için neler vermezdim. Kokunuz burnumda tüterken şehitlik nasip oldu. Size doyamadım.
  Sen beni öldü sanma oğlum. “şehitlere ölü demeyin!” diyen Allah, bize ölmeden önce yerimizi gösterdi. Orayı görsen sende bir an önce şehit olmak istersin. Seni orda bekleyeceğim oğlum! inşallah sende şehit olursun!

  Kolay mı bırakıp gittim sizi sanıyorsunuz. Hepiniz gözümün önünden geçtiniz. “Ben sizi nasıl bırakıp giderim?” diye düşünürken, Hz. Peygamberi gördüm anne. Ellerini açmış beni bekliyordu anne. Ruhumu teslim ederken gideceğim yer gösterildi bana. O ne güzellik! Cennete uçtuğumu anladım. Bakmayın siz cesedimin kan revan içinde kaldığına. Hiç acı çekmedim ben. Dünyada şehitlerden başka hiç kimsenin yaşayamayacağı kadar rahat bir ölüm yolculuğu yaptım.

  Milletime söyleyin, beni Fatihasız bırakmasın!

  Mektubu okuduktan sonra, babasının ellerinden öper gibi, mektubu öpüp alnına koyarsa öğrencim, ben onun gözlerinin içine nasıl bakarım? Babasının son mektubunu okurken bile dimdik duran öğrencimin alnından öperken, gözyaşlarımı tutabilir miyim?  ŞEHİDİM RUHUN ŞAD OLSUN SENİ ÖLDÜREN O PİSLİK PKK YI ALLAHA HAVALE EDİYORUZ ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN....GÜZEL RABBİM SENİ CENNETİN EN GÜZEL YERİNE KOYSUN......
   
 2. TUTKUCAN

  TUTKUCAN Daimi Üye

  paylaşımına teşk ne demek gerek bilemiyorum çok etkilendim rabbim şehit ailelerine sabır ihsan etsin.
   
 3. TUTKUCAN

  TUTKUCAN Daimi Üye

  özür yanlış yazdım asi hanım
   
 4. Asi_Prenses

  Asi_Prenses Daimi Üye

  Amin.....Allah ım ailelerine dayanma gücü versin onların çektikleri acıyı çok iyi anlıyorum...... AMA O PİS PKK ŞEREFSİZLERİ BÖLEMEYECEKLER BU VATANIMIZI....GEREKİRSE CANIMIZI VERECEĞİZ AMA İŞGAL EDEMEYECEKLER......:cool:
   
 5. nurcanselda

  nurcanselda Daimi Üye

  bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmemiş bir avuç pkk mı bölecek...
   
 6. Asi_Prenses

  Asi_Prenses Daimi Üye

  Bölemediler zaten asla da BÖLEMEYECEKLER.
   

Sayfayı Paylaş