Ben Yokum (Gerçek Bir Hikaye)...

Konu, 'Aşk, Duygusal, Sevgiliye Şiir Yazı, Kıssadan ' kısmında mihrican tarafından paylaşıldı.

1. mihrican

mihrican Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    BEN YOKUM

Acıların en büyüğüydü benim için, senin başka ellerde mutlu olduğunu duymak. O kadar zamansızdı ki beni terk edişin, defalarca örneğini yaşamama rağmen hala alışamadım işte terk edilişlere. İlk değildi beni terk edişin, daha öncekiler gibi sandım ama değilmiş. Çünkü telefondaki ses senin nişanlandığını söylemekteydi. İnanamadım, donakaldım öylece. Duraksadım bir an, ağlayamadım, konuşamadım ve sadece sustum. İnanmıyordum, inanmayacaktım da ta ki senin sesinden evet kelimesini duyana kadar. Ve oldu, bütün cesaretimi toplayıp soğuk kanlı ifademi takınarak ses tonuma sordum o zor soruyu sana. Hiç tereddüt etmeden sanki benden saklanılması gereken bir sırmış gibicesine yanıtladın sorumu, evet doğru dedin ve beni bir anda bitiriverdin. Bu yanıt bir gecede bir senemi alıp gitmişti adeta ömrümden. Ben seni sana en ihtiyaç duyduğum anda kaybettim. Baka bir deyişle sana en çok ihtiyaç duyduğum bir anada terk ettin beni acımasızca. Kabullenmek istemesem de biliyordum bu gidilen yolun bir dönüşü olmadığını. Ben senden vazgeçmeyi tam aklıma koymuşken tekrar giriverdin hayatıma. Ve yine acımasızca. Yine karıştırdın aklımı ve yine çevirdin rotamı bilinmeyen yönlere doğru. Mantığım seni istemese de kalbim her defasında senin bana yaptıklarını unutup yine eski sevgimle yaklaştırdı beni sana. Bu ne sevgidir ki bu acımasız ihanetine rağmen dirhem dirhem azalması gereken sevgim, eskisine nazaran kat kat artıverdi sanki. Artık son vermeliyim bu aldatmacaya çünkü biliyorum, izin verirsem hayatım daha da çok zorlaşacak ve bu hikaye bir acıyla son bulacak. Benim yaşadığım acıları bir başkasının da yaşamasına asla izin vermeyeceğim. Ve ben ağlasam da onun gülmesini sağlayacağım. Çünkü o bu olup bitenlerden haberi olmayan tek insan. Hayallerimi teslim etmiş olduğum insan. Bu hikayede en zor rol bana düşüyor. Deyim yerindeyse ben acısını çekiyorum bu sevginin, eller sefasını sürüyor. Ne kadar acı olsa da rolümün gerektirdiği sahneyi oynayıp bana tercih ettiğin insana bırakmalıyım seni. Sana sahip çıkmak ise yalnızca onun tekeline kalmış bir şey. Dediğim gibi ona farkında bile olmadan hayallerimi hediye ettim, daha doğrusu hediye edildi, daha da doğrusu altın bir halka ile tapulandı. Sıkıldım bu üç kişilik oyundan en ağır ve en zor ve en çok fedakarlık yapılması gereken rol benim hayatıma sıkıştırılmış sanki. Sana bir tercih yap demedim, demeyeceğim çünkü sen bu tercihi çoktan yaptın. Bu tercihin tüm telif haklarını da kendine aldın. Artık kimi sevdiğini öğrenmelisin bunu kimse sana bu yaşa kadar öğretmemiş bu yaştan sonrada kimse öğretemez bunun tek yolu senin çabalayarak öğrenmektir. Hani derler ya “sevgi emek ister...” Kendine bir yol çiz ama sakın ola bu yolun yolcuları arasına beni dahil etme , çünkü seni her ne kadar seviyor olsam da unutma ki o yolda üç kişi yürümemiz imkansız. Beni artık bir ölü farz et, hatta farz etme çükü beni öldüren sensin. Ve bunu böyle kabullen. Şimdi ne geri dönüşünün bir anlamı var benim için ne de seni seviyorum deyişinin, sadece bir özür senden beklediğim, er yada geç. Biliyorum bunu da yapmayacaksın ama inan bu kalp seni ne kadar severse sevsin ömrünün sonuna kadar affetmeyecek bunu da sakın unutma. Şimdi bana bu hazin sonu bu haince terk edilişi kabullenmek ve iki kadın bir adam hikayesinden elimi eteğimi çekmek düşer. Unutma ki, Kimse hatalarını benim ettiğim kadar göz ardı edemez, kimse benim sana gösterdiğim fedakarlık ve sadakati göstermez ve kimse seni benim kadar karşılıksız ve yürekten sevemez. Sana son sözüm eğer bir gün bana tercih ettiğin insanlar seni yarı yolda bırakırsa sakın ola ki beni arama, çünkü ben aradığın yerlerden çok uzaklarda olacağım.

Tarih: 24 Ocak 2005 Pazartesi
    Saat: 16:31
    Yazan: Mihrican Çakmakcı

2. taşkın

taşkın Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    walla bana çok tanıdık bi hikaye geldi . emeğine sağlık

3. cem35

cem35 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    mihrican seni az cok anlayabiliyorum...bu yazıda sana ait sanırım...sana sadece tek kelimeyle mukemmelsin diyorum...

4. mihrican

mihrican Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu yazı bana ait tanıdık geliyosa sadece askdoktoru.net te okumussundur başka yerde yok çünkü...

5. mihrican

mihrican Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    beğendiğine sevindim yaşadığım kötü bir deneyimi anlatmak istemiştim... pek iyi olmasada iç açıcı olmasada idare edin... kimse benim gibi yufka yürekli olmasın yaşadıklarım ders olsun sizlere...

6. taşkın

taşkın Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    beni yanlış anlamışın kardeşim ben bunu da yaşıan bi arkadaşımı hatırlatdın ondan , tanıdık geldiğini söleedim. aslında okuduğum anda arkadaşımı arayıp onunda bu metni okumasını istedim ama ......

7. mihrican

mihrican Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Kusura bakma o zaman tanıdık geldi değince alıntı yaptığımı sandığını düşündüm...

8. yureklim

yureklim Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yüreğine sağlık mihrican...

Sayfayı Paylaş