Ali'nin Kuranı Nerede ?

Konu, 'Ziyaretçiler ( Soru - Cevap )' kısmında enel-hak tarafından paylaşıldı.

 1. enel-hak

  enel-hak Yeni Üye

  Degerli Canlar,
  Yeni bir yazı diziniyle sizleri rahatsız etmeye geldim.Eğer sizi incitirsem beni affedin.

  Alevilik,Adem oğlu Habil ile başlar,çağın ilk gerillası ve kölesi olan Spartaküs ile devam eder.Tarih boyunca hep ezilenlerin ve mazlumların yanında yer almışızdır.Nesimi'nin deyimiyle Alevilik bir mezhep değil bir yoldur.Bu yol bize çok pahalıya mal olmuştur.Tarih boyunca,derimizi yüzmüşler,zindanlara atmışlar,darağacında sallandırmışlardır.İslamiyet´in mayası ve Osmanlı´nın manevi temeli olmamıza rağmen boynumuz hiç kılıçtan eksik olmamıştır.

  Günümüz toplumunda elden ele dolaşan Kur´an´ın, değiştirildiği, tahribata uğradığı ve gerçek Kur´an´ın,dönem´in “Konuşan Kur´an” olarak anılan Ali tarafından derlenip toplandığı inancını taşımaktayız.”Hiçbir ayet yoktur ki,onun gece mi?, gündüz mü?,ovada mı?,dağda mı? indiğini bilmeyeyim”diye meydan okuyan ve döneminde bilgi bakımından hiç kimsenin cesaret edip de karşısına çıkamadığı bir Ali,elimizde ki Kur´an´ın hiçbir aşamasında yer almamıştır.

  Allah, bunu doğrular nitelikte bir ayet göndermişse'de
  ”Biz her şeyi apaçık bir İmam´da saymışız” Yasin-12. Ayet
  çok bir önem arz etmemektedir.

  Kur´an´ın toplatılması ve bir araya getirilmesi için oluşturulan komisyonda Ali´nin adı bile geçmemiş ve komisyon başkanlığına, Ebubekir´in hilafeti döneminde Ali´nin evine baskın yapan Zeyd Bin Sabit getirilmiştir.
  Ali, Kur´an´ı yazmak için beş yıl evine kapanmış, cuma namazları dışında evinden dışarı çıkmamıştır.Kur´an´ı bitirdikten sonra Ebubekir ve komisyon üyelerine götürmüştür.Ebubekir ve komisyon üyeleri, ensarlar ve muhacirlere ait hakaret içeren ayetleri ve ehlibeyt´i öven ayetleri görünce,bizim Kur´an´ımız var, sen oku diye onunla alay etmişlerdir.Ali bir daha yazmış olduğu Kur´an´ı,gündeme getirmemiş ve kendisi ile sır olmuştur.

  Ali´nin Kur´an´ı eğer günümüze kadar ulaşmış olsaydı aşağıda ki ayetleri görmeniz kaçınılmaz olacaktı.

  “De ki; Onlar Allah´ın evini hiç boş bırakmazlar ve alınları secdeden hiç ayrılmaz.Onlar ki, Allah´ın evini terk ettiklerinde,
  cihat yaptığını düşünerek ateş yakarlar,kullarımı benden alırlar. Şüphesiz ki zalimler için acıklı bir azap vardır”

  “Ey iman edenler; On bir ay boyunca, kul hakkı yediniz,zina ettiniz,çaldınız,çırpdınız.Bir ay boyunca, zoraki oruç tutup yatmayı yeğlediniz.İş yükünüzü, oruç tutmayanların üzerlerine yıktınız .Üç yüz altmış dört gün günah işleyip, bir gecede günahlarınızın af olacağını düşündünüz.Vay halinize açık bir delalet içindesiniz”

  “Ey Peygamber de ki: Eğer senden sonra ailene zulüm edilirse,onlar´ın iki yakasını bir araya asla getirmeyeceğim”

  “ Onlar ki, gösteriş ve mükafat istemek için namaz kılmazlar,Onlar ki,günahlarından arınmak için oruç tutmazlar,Onlar ki,ibadetlerini gece yapmayı severler” Onlar ki salih kimselerdir”

  Canlar,Ali'nin Kur'an'ı insanoğlu'nun kalpleri'nin derinliklerinde saklıdır.Gizli öğretinin sahipleri olan bizler,bu mirasa sahip çıkmalıyız.
  Hayatta insanoğlu olarak,o kadar boş ve anlamsız işlerle meşgul oluyoruz ki;tarihte cevabını bekleyen soruların sorumluluğunu almaktan kaçınıyoruz.

  Saflarınızı birleştirin canlar, birbirinize sımsıkı kenetlenin ki,Mervanlar aranıza girmesin.Kabe´ye gidemiyorsanız bile,İçinizde ki Kabe'nin etrafını tavaf edin.

  İlk emri oku olan bir kitaba sahipsiniz.
  Okuyun ki, tarihte sorular cevapsız kalmasın.
  Selam olsun Kabe'nin gerçek yolcularına...

  Sizleri rahatsız edebildiysem ne mutlu bana.Başka yazı dizininde görüşmek dileğiyle.Değerli yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.
   
 2. Unregistered

  Unregistered Misafir

  Ben Sünni bir gencim, Aleviligi merak ettigim icin bu konudaki yazilanlari okuyorum.
  Tabiki bir sünni olarak yazdiklariniz bana cok yabanci, ama yinede arastirmaciligin kurali, önyargilari bir kenara birakip genis bir bilgi toplamak. Bu yüzden tüm arastirmam boyunca özellikle tartismalardan uzak kalmak istiyorum, bu yüzden yorum yapmiyorum.
  Görüslerini paylastigin icin tesekkür ederim.
  Mehmet Demir
   

Sayfayı Paylaş