Ali İsmail Korkmaz davası başladı

Konu, 'Güncel Olaylar' kısmında sanem_62 tarafından paylaşıldı.

 1. sanem_62

  sanem_62 Daimi Üye

  Eskişehir'de 2 Haziran 2013 akşamı düzenlenen Gezi protestoları sırasında üniversiteli Ali İsmail Korkmaz´ın darp edilmesinden 38 gün sonra ölümüyle ilgili davanın 4. duruşması Kayseri´de başladı. Duruşma girişinde görevli polisler anne ve baba Korkmaz'dan Ali İsmail Korkmaz'ın çerçeveli fotoğraflarını, güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazından geçirmelerini istedi.
  Sanık avukatlarının, dövülen kişinin Ali İsmail olmadığı iddiası üzerine TÜBİTAK´a gönderilerek iyileştirilen görüntüleri ve raporları mahkemeye ulaştı. 1´i polis 5´i tutuklu 8 kişi hakkında kasten adam öldürmek ve bu suçu kolaylaştırmaktan 10-15 yıl hapis ve ömür boyu hapis istemiyle Eskişehir´de açılan dava güvenlik gerekçesiyle Kayseri´ye nakledilmişti.

  Duruşmadan dakika dakika notlar:

  20 dakikalık aradan sonra mahkeme ara kararını açıkladı. Dosyanın mütalaa için savcılığa gönderilmesine, yeni rapor taleplerinin, Duygu Bolkuvvet'in tanık olarak dinlenmesi talebinin reddine, 5 sanığın tahliye taleplerinin ve tutuksuz Yalçın Akbulut'un tutuklanma talebinin reddine karar verildi. Duruşma 26 Kasım 2014 tarihine ertelendi, son savunmaların ardından dava karara bağlanacak.
   

Sayfayı Paylaş