ALEVİLERE YAPILAN HAKARETİ PROTESTO EDİYORUZ

Konu, 'Alevilik Genel' kısmında cayan tarafından paylaşıldı.

 1. cayan

  cayan Üye

  Kayıt:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  6
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  MEB Tavsiyesiyle hakarete “duyarsızlık” devam ediyor. Artık her hafta bir gazeteyle konuya “duyarlı” olmaları için iletişime geçiyoruz.  “…Evvel zamanda, insanlar daha hayvanlara pek yakın iken, ferdi izdivaç yokmuş. Sürü halinde yaşarlarmış. Kabilenin bütün erkekleri, bütün kadınların musavi surette kocası imiş.
  Nazan şaştı:
  Olur iş değil…
  Neye? Basit bir teşkilatın basit neticesi? Doğan çocukların anası babası da kabilenin, bütün halkı imiş. Bu hal ayin gibi hala bazı cemaatlerde devam eder. Mesela KIZILBAŞLAR gibi…Ne ise…”

  http://alevi.wordpress.com/

  Ömer Seyfettin, Harem, Erdem Yayınları, Sayfa 27

  MEB Talim ve Terbiye Kurulu´nun 2281 sayılı Tebliğler Dergisi´nde yayınlanan kararı ile ilköğretim okulu öğrencilerine tavsiye edilmiştir.

  Evet. Dünyanın öbür ucundaki “ırkçılığa“, “insan haklarına” duyarlı basınımız günlerdir yukarıdaki satırlarda Alevi toplumuna karşı yazılan ithamlara duyarsızlığa devam ediyor. Sabah gazetesinde çıkan bir haber dışında ne büyük gazetelerden, ne demokrat-aydın basından, ne de sol yayınlardan yukarıdaki satırlarla ilgili hiçbir şey okumadık.

  Biz, bunları “sineye” çekmemeye kararlıyız. Çünkü buradaki ithamlara sessiz kalmamız demek; yarın yenileri ile karşılaşmamız anlamına geliyor. MEB tavsiyesiyle çocuklara ve gençlere okutulan bu kitaplara sessiz kalmıyoruz. Bu işin ucunu bırakmaya niyetli değiliz. Her hafta, bir basın kuruluşuna konuya olan “duyarsızlıklarını” anlatıyoruz.

  İlk olarak, Aleviler hakkında birçok haber yapmış, “duyarlı” tavrıyla bilinen Radikal gazetesine niye bu konuya “duyarsız” kaldığını soruyoruz. Aşağıda Radikal´in iletişim sayfasından Alevilere yapılan bu hakaretlere neden duyarsız kaldıklarını sorabilirsiniz. Cevap istemeyi de unutmayınız.

  http://www.radikal.com.tr/iletisim.php


  alevi.wordpress.com/
   
 2. seyduna_34

  seyduna_34 Daimi Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.650
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  emeğine sağlık can gerçekten kınanacak bi olay cahilliktir bu başka bisey değil kaldıki kuran-kerimde bile bir şey idda edeceksen kendi gözünle göreceksin ve yanında şahidin olacak diyor..Bunlar bizi karalamak için hazırlanan oyunlardan birisi ama bizim bo yoldan dnmeye niyetimz yok aslada olmayacak.......

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş