Alevi Bektasilarda Namaz kilmak ve Oruc Tutmak varmi??

Konu, 'Sorularınız, Cevaplarınız ve Anketlerimiz' kısmında hakikat nedir tarafından paylaşıldı.

 1. hakikat nedir

  hakikat nedir Misafir

  Bazi Aleviler ,Bektasilarin namaz kilmadigini oruc tutmadigini söylüyor neden diye sordugumda Bektasilerin peygamber efendimizin ve Hz Alininde namaz kilmadigina inaniyorlarmis Hz Ali namaz kilarken öldü biliyorum Bektasiler onada inanmiyormus ne derecede dogru bilmiyorum yardimci olusaniz sevinirim
  Bide eger dogruysa Bektasilerin namaz kilmadigi ve oruc tutmadigin Neden??? yani Peygamber efendimizin namaz kildigini biliyoruz Hz Ali hakkinda pek bilgim yok o yüzden birsey diyemem ama Namaz ve Oruc tutmak islamin 5 sarti degilmi Peygamber efendimizde oruc tutmuyormuydu???
   
 2. Aleviyyun

  Aleviyyun Engellendi

  Alevi müslümanların imamı olan Hz. Ali (a.s) ve onun tertemiz Ehlibeyti (a.s) olan İmamlar namaz kılmış ve namaz kılmayı da önemle vurgulamışlardır. Kur'an'da namazla ilgili birçok ayetler vardır. Başta Hz. Ali (a.s) olmak üzere Ehlibeyt İmamları (a.s) Kur'an'ı bizzat kendileri okuyor, onu okutuyor ve ona göre de amel ediyorlardı. Onlar hiçbir zaman Kur'an'ın emri dışına çıkmamışlardır, Kur'an'ın emirlerini uygulamak yolunda can ve mallarından vazgeçmişlerdir.
   
 3. g_k_m_n

  g_k_m_n Üye

  Hakikat rivayetle değil,riayetle olur. Hakikat Hakk ile yaşamak,Hakk'ın içinde yaşamaktır.. Hak ile yaşayan ile hakikat'e gözsüz bakan bir olabilir mi?... Ehlibeyt için ibadet aşık ile maşuğun birbirine ayna olması gibidir. Öyle bir ayna ki içinde yalnız aşk var.. Ehlibeyt'in ibadet ve taat'ı tüm kainatı ihata etmiş kapsamıştır. Onlar Nur üstüne nur olan kutsal tuba ağacıın varlığı ve sonsuzluk deryalarıdır. Allah'ın sonsuz selam ve salat'ı Ehlibeyt'imizin üzerine olsun.
   

Sayfayı Paylaş